Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Biegacze rywalizowali na Kubalonce

10.03.2019

W dniach 9-10 marca na trasach biegowych Kubalonki rozegrana została finałowa edycja zawodów w narciarstwie biegowym w ramach Pucharu Grupy Azoty – Slavic Cup.

W pierwszym dniu zawodów biegano stylem klasycznym ze startu wspólnego. Wspaniale spisały się juniorki D z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Laura Wantulok wywalczyła srebrny medal, a tuż za podium uplasowała się Kamila Haratyk. Blisko podium była również Aleksandra Raszka, która zajęła 4. miejsce w grupie juniorek C. W pozostałych kategoriach reprezentanci WSS Wisła również zajmowali niezłe lokaty. Oto wyniki wszystkich naszych zawodników:
- junior/juniorka C: 8. Gabriel Boś, 18. Łukasz Cieślar, 30. Tomasz Wąsowicz, 4. Aleksandra Raszka, 41. Paulina Cieślar;
- junior/juniorka D: 7. Dawid Pilch, 18. Piotr Palka, 28. Piotr Szturc, 53. Stanisław Boś, 2. Laura Wantulok, 4. Kamila Haratyk, 18. Olga Cieślar.

W drugim dniu zawodów biegano techniką dowolną na dystansie 3 km ze startu interwałowego co 30 sekund. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach, w deszczu ze śniegiem, wietrze i mgle. Mimo tych niesprzyjających okoliczności juniorki D stanęły na 2. i 3. stopniu podium za sprawą Laury Wantulok i Kamili Haratyk. Oto rezultaty zawodników WSS:
- junior/juniorka C: 8. Gabriel Boś, 23. Łukasz Cieślar, 31. Tomasz Wąsowicz, 21. Aleksandra Raszka, 41. Paulina Cieślar;

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy udanych startów w  sezonie 2018/2019.

Iwona Boś - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

W dniach 9-10 marca na trasach Kubalonki przeprowadzone zostały również zawody Pucharu Kontynentalnego FIS Slavic Cup w biegach narciarskich, a zarazem Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w biegach narciarskich.
W pierwszej konkurencji, jaką był sprint techniką klasyczną, w rywalizacji kobiet triumfowała Słowaczka Alena Procházková, która wyprzedziła Monikę Skinder (MULKS Tomaszów Lubelski) i Izabelę Marcisz (SS Prządki Ski). Tym samym Monika Skinder zdobyła złoty medal MP. W klasyfikacji młodzieżowców najlepsza okazała się Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka), a pozostałe miejsca na podium zajęły Klaudia Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna) i Katarzyna Spierenburg (UKS Regle Kościelisko). W zmaganiach mężczyzn triumfował najlepszy polski sprinter Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), który wyprzedził braci Dominika i Kamila Burych (obaj MKS Istebna). Zarazem Dominik Bury okazał się najlepszy w gronie młodzieżowców (2. był Łukasz Bachleda, a 3. Arkadiusz Posiadała).
Drugiego dnia ścigano się w biegach techniką dowolną. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 15 kilometrów zdecydowanie najlepszy okazał się Dominik Bury (MKS Istebna), który nie tylko triumfował w mistrzostwach kraju seniorów, ale także młodzieżowców. 2. miejsce zajął... kolarz grupy JBG-2 CryoSpace (ale także były biegacz narciarski) Mariusz Michałek z Istebnej, a 3. Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko). Z kolei w biegu kobiet na 10 kilometrów triumfowała Izabela Marcisz (SS Prządki Ski), 2. była Słowaczka Alena Procházková, a 3. Marcelina Kobielusz z Istebnej. Zarazem Marcelina Kobielusz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorek, natomiast Agata Warło nie tylko wywalczyła brąz w kategorii seniorek, ale też złoto w grupie "młodzieżówek". Warto podkreślić, że w kategorii młodzieżowców w ramach krajowego czempionatu Natalia Bury zajęła wysoką 7. lokatę, przegrywając miejsce w pierwszej "szóstce" o zaledwie jedną sekundę. W klasyfikacji generalnej biegu kobiet na dystanise 10 km zawodniczka WSS Wisła zajęła 34. miejsce.