Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Bez niespodzianek w Lidze 6

24.06.2017

23 czerwca rozegrano szóstą kolejkę piłkarskiej Ligi 6 o Puchar Burmistrza Miasta Wisła. Emocji nie brakowało, a na kolejne zapraszamy po wakacyjnej przerwie.

We wszystkich czterech meczach wygrywali faworyci, choć droga do zwycięstwa nie zawsze była łatwa. Jako pierwsi przekonali się o tym obrońcy tytułu mistrzowskiego z zespołu epompa.pl, którzy musieli się sporo napracować, by wywalczyć komplet punktów w pojedynku z Beatris. Wygraną 4:3 wicelider zapewnił sobie dopiero w końcówce zawodów. Wcześniej drużyna mistrzów dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale ekipa Beatris potrafiła doprowadzić do wyrównania, najpierw na 1:1, a później na 3:3. Ozdobą tego bardzo ciekawego spotkania było pierwsze trafienie Przemysława Poloka dla wicemistrzów ligi.

W drugim szlagierze Lisy FC pokonały 3:0 FC Malinka. Wynik jest w tym przypadku mylący, gdyż derbowy mecz malinczan wcale nie był jednostronny. Ekipie FC Malinka po prostu zabrakło zimnej krwi i skuteczności. Ta była po stronie lidera, który wakacyjną przerwę spędzi na czele tabeli. Skutecznością nadal imponuje Michał Raszka, który zaliczył dwa trafienia i walczy o koronę króla strzelców. Wygrana "Lisów" spowodowała, że między pierwszą "trójką" drużyn a resztą stawki zrobiła się pięciopunktowa wyrwa.

W konfrontacji ostatnich zespołów w tabeli zdecydowanie lepszy zespół Knaga Bambo. Jednostronny mecz zakończył się pogromem "Wymiataczy" 9:0. 4 gole Waldemara Szarca wysforowały go na czoło klasyfikacji snajperów, a Knaga Bambo zanotowała premierowe punkty w bieżącym sezonie.

Kolejkę zamknął pojedynek Głębce - Czarne Łabajów Nadleśnictwo. Zespół z Głębiec dwukrotnie obejmował prowadzenie w tym spotkaniu, ale ostatecznie uległ faworytowi 3:4 po bardzo zaciętym i emocjonującym widowisku. Po hat-tricku zaliczyli Paweł Lazar (Głębce) i Mirosław Marek (Czarne Łabajów Nadleśnictwo), ale o wyniku przesądził gol Salomona Pilcha zza połowy boiska. Dzięki wygranej ekipa "zielonych" zachowała kontakt z prowadzącymi w tabeli ekipami Lisy FC i epompa.pl.

VI kolejka - 23 czerwca
epompa.pl - Beatris 4:3 (Jakub Głuszak, Aleksander Partyka, Ireneusz Miedziak, Jakub Niemczyk - Przemysław Polok 2, Błażej Krzempek)
Lisy FC - FC Malinka 3:0 (Michał Raszka 2, Mateusz Pilch)
Knaga Bambo  - FC Wymiatacze 9:0 (Waldemar Szarzec 4, Mirosław Wałach 2, Akos Niedoba 2, Hubert Marekwica)
Głębce - Czarne Łabajów Nadleśnictwo 3:4 (Paweł Lazar 3 - Mirosław Marek 3, Salomon Pilch)