Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Puchar Świata w skokach narciarskich

Rozpoczęcie imprezy: 2017-11-17
Zakończenie imprezy: 2017-11-19
Miejsce imprezy: Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince
Godzina: program
Organizator imprez: Polski Związek Narciarski

To będzie wielkie wydarzenie w historii polskiego sportu oraz skoków narciarskich w naszym kraju. Po raz pierwszy Polska zainauguruje sezon startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy w sezonie olimpijskim rozegrane zostaną w dniach 17-19 listopada 2017 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Jest to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Związku Narciarskiego oraz rodzinnej miejscowości Adama Małysza.

Najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski w trzeci weekend listopada. Rywalizacja inaugurująca sezon podzielona została na trzy dni. W piątek, 17 listopada odbędą się kwalifikacje. W sobotę, 18 listopada rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę, 19 listopada skoczkowie powalczą w zawodach indywidualnych.

Program zawodów:

17.11.2017, piątek

- 11:00 - TCM / odprawa kierowników drużyn

- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)

- 18:00 - kwalifikacje

18.11.2017, sobota - konkurs drużynowy

- 15:00 - seria próbna

- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

              seria finałowa

              ceremonia rozdania nagród

19.11.2017, niedziela - konkurs indywidualny

- 14:00 - seria próbna

- 15:00 - pierwsza seria konkursowa

              seria finałowa

              ceremonia rozdania nagród


Uwaga! Utrudnienia w ruchu

W związku z planowaną imprezą - Pucharem Świata w skokach narciarskich, informujemy, że w dniach 18 i 19 listopada br. nastąpią utrudnienia ruchu.

Ulica Księdza Biskupa Bursche zostanie zamknięta na czas przejazdu ekip skoczków. Czasowe zamknięcie (około 10-15 minut) nastąpi po zawodach odbywających się na skoczni w Wiśle Malince.

Ponadto informaujemy, że w trakcie trwania zawodów droga wojewódzka nr 942 do Szczyrku będzie przejezdna, jednak w okolicach skoczni ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Za utrudnienia przepraszamy!


Informujemy, że w trakcie trwania Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle uruchomiona zostanie komunikacja dodatkowa.

Miejsce odjazdu autobusów na zawody w dniach 18 i 19 listopada do Nowej Osady (skrzyżowanie z ul. Czarne) to przystanek przy ul. 1 Maja obok kościoła oraz przystanek przy ul. Olimpijskiej.

Miejsce odjazdu autobusów po zawodach w dniach 18 i 19 listopada do centrum Wisły (ul. Kolejowa) to przystanek na drodze z Czarnego.

Przewóz osób w ramach dodatkowej komunikacji odbywać się będzie na podstawie wykupionego u kierowcy biletu ważnego na przejazd tam i z powrotem w cenie 5 złotych.

Odjazdy dodatkowych autobusów na zawody odbywać się będą co 15 minut z możliwością częstszych odjazdów, stosownie do potrzeb:
- od godz. 13:00 do godz. 15:50 w dniu 18 listopada,
- od godz. 12:00 do godz. 14:50 w dniu 19 listopada.

Odwóz chętnych osób po zawodach nastąpi do 60 minut od ich zakończenia w miarę zapełniania autobusów i przejezdności drogi.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3