29 30

Starty wiślan: 3 x 4 Piotra Żyły, punkty Pawła Słowioka

4.02.2019

Przegląd wyników sportowych z minionego tygodnia.

Piotr Żyła zajął 4. miejsce w pierwszym w tym sezonie konkursie lotów narciarskich, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata, który rozegrano 1 lutego w niemieckim Oberstdorfie. Drugi z zawodników WSS Wisła, debiutujący na "mamucie" Paweł Wąsek, nie przebrnął kwalifikacji. Wygrał Słoweniec Timi Zajc.
Wyniki - skocznia HS-235 (K-200)

1 Timi Zajc Słowenia 430,1 pkt. 220,0 i 233,5 m
2 Dawid Kubacki Polska 424,8 pkt. 221,5 i 218,0 m
3 Markus Eisenbichler Niemcy 423,3 pkt. 224,5 i 222,5 m
4 Piotr Żyła Polska 421,8 pkt. 236,0 i 207,5 m

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał drugi konkurs lotów narciarskich, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, który rozegrano 2 lutego w niemieckim Oberstdorfie. Piotr Żyła, ponownie zajął 4. miejsce. Drugi z zawodników WSS Wisła Paweł Wąsek nie przebrnął kwalifikacji.

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 427,0 pkt. 224,0 i 234,0 m
2 Markus Eisenbichler Niemcy 426,5 pkt. 219,5 i 237,5 m
3 Stefan Kraft Austria 421,7 pkt. 213,0 i 230,0 m
4 Piotr Żyła Polska 417,2 pkt. 218,5 i 221,0 m

Ta sama historia powtórzyła się 3 lutego w ostatnim konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie. Piotr znów był 4., a Paweł nie przebrnął przez kwalifikacje. Tym razem jednak wygrał Kamil Stoch.

1 Kamil Stoch Polska 413,2 pkt. 214,5 i 227,5 m
2 Evgeniy Klimov Rosja 407,9 pkt. 220,5 i 223,5 m
3 Dawid Kubacki Polska 405,4 pkt. 207,0 i 228,5 m
4 Piotr Żyła Polska 400,4 pkt. 217,0 i 220,5 m

Paweł Słowiok zajął 30. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się 2 lutego w niemieckim Klingenthal. To pierwsza zdobycz punktowa dwuboisty z Wisły w PŚ od 1 grudnia. Konkurencję (1 skok - skocznia HS-140 (K-125) / bieg na 10 km) wygrał Jarl Magnus Riiber z Norwegii. Dzień później, 3 lutego, Paweł Słowiok był 23. i znów dopisał pucharowe oczka do swojego dorobku. Ponownie zwyciężył lider klasyfikacji PŚ, Norweg Jarl Magnus Riiber.

29 stycznia na trasach biegowych PZN Kubalonka odbył się finał powiatowy Licealiady, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach narciarskich. W trzech kategoriach wiekowych najlepsze okazały się sztafety z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. ks. Józefa Londzina w Istebnej. W pozostałych grupach triumfowały reprezentacje: I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworzynce oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. Generała Stefana Grot-Roweckiego w Cieszynie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005) 2. miejsce wśród chłopcó i dziewcząt zajmowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum. Z kolei w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) wśród dziewcząt 2. lokatę wywalczyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z Wisły Głębiec, natomiast wśród chłopców 2. była ekipa z SP1 Wisła Centrum, a 3. z ZSP1 Wisła Głębce.

Słowak Matúš Daňko wygrał zawody skitourowe Vertical - Kasprowy Wierch, które odbyły się 27 stycznia. Jako czwarty trasę z Kuźnicy na Kasprowy Wierch pokonał Piotr Andrzejewski. Dzień wcześniej, 26 stycznia, nasz zawodnik z Wisły został zwycięzcą VI Skiturowego Memoriału im. Edwarda Hudziaka, który odbył się w okolicach Schroniska PTTK "Markowe Szczawiny".