Miasto Wisła - oficjalna strona

TURYSTYKA BIZNESOWA

Wisła sprawdza się jako miejsce konferencji, szkoleń, warsztatów, kursów. Piękne krajobrazy, liczne możliwości aktywnego, twórczego, smacznego zorganizowania czasu wolnego, dodatkowych atrakcji, od lat są gwarancją efektywnie wykorzystanego czasu przez uczestników i zadowolenia organizatorów. W Wiśle coraz więcej obiektów noclegowych, nie tylko hotele, ale także pensjonaty i agroturystyki, przygotowanych jest do organizacji szkoleń czy warsztatów. Są miejsca, gdzie można organizować kameralne kursy, ale i konferencje na kilkaset osób.

Aby zdobyta wiedza była lepiej przyswojona, naukę trzeba przeplatać z relaksem i dobrą zabawą. W Wiśle okazji nie brakuje. Konferencje można połączyć z aktywnościami o charakterze ekstremalnym – przejazdy na quadach, off road, zorbing, ścianka wspinaczkowa. Wiślańskie firmy eventowe zadbają o aktywność wszystkich uczestników, pomogą zintegrować zespół, dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Uczestnikom szkoleń czy konferencji można po intensywnym czasie przyswajania nowych wiadomości i umiejętności zorganizować kulig połączony z góralską biesiadą przy regionalnej muzyce. Można zaproponować wyprawę z przewodnikiem na wiślańskie szczyty, a także biesiadę w jednej z regionalnych karczm.

Wyjazd na konferencję czy szkolenie można także połączyć z przyjemnością dla ciała. Coraz więcej ośrodków oferuje strefę wellness i spa. Specjalne zabiegi pielęgnacyjne, regeneracyjne i relaksujące pozwolą poznać nowy wymiar przyjemności.

 

COŚ DLA DUSZY I CIAŁA

Takie są fakty, żyjemy intensywniej, w pośpiechu i często w dużym stresie. Planując urlop szukamy wytchnienia, ale także regeneracji. Wisła wszystko to oferuj swoim gościom. Kąpiele relaksacyjne i antystresowe, w jacuzzi, masaże, sauny, zabiegi upiększające męskie i damskie ciało … Wisła ma bogatą ofertę dla osób szukających równowagi między ciałem a duchem.

Wystarczy kilkudniowy wypoczynek, w ciszy, spokoju, wypełniony relaksem – pobyt w sercu malowniczych Beskidów - pomoże odzyskać siły i energię. Masaż gorącą czekoladą, gorącymi kamieniami, aromaterapia, hydroterapia, zabiegi pielęgnacyjne na ciało, ale także  usługi fryzjerskie i kosmetyczne, peeling, manicure oraz pedicure, z tych i jeszcze wielu innych zabiegów upiększających i relaksujących można skorzystać w kilkunastu wiślańskich hotelach i pensjonatach. Wykonują je profesjonaliści posiadający odpowiednie kwalifikacje potwierdzone polskimi i zagranicznymi certyfikatami, często współpracujący na stałe z polskimi sportowcami.

Po skorzystaniu z zabiegów, zapraszamy m.in. na wyciszające spacery leśnymi ścieżkami, wzdłuż górskich potoków, do Kaskad Rodła, wokół jeziora Czerniańskiego, czy wzdłuż brzegów królowej polskich rzek. Wieczorne, zimowe lub letnie, kuligi z pochodniami, ogniska z góralską muzyką na żywo, pozwolą poznać uroki przyrody i wyjątkowość wiślańskich dolin, zaś niepowtarzalne potrawy, desery i napoje regionalne stanowić będą ucztę dla podniebienia i pozwolą poznać nowe smaki.

W centrum Perły Beskidów, bo tak jest nazywane miasto Adama Małysza i Piotr Żyły, znajduje się nowoczesny, zadaszony amfiteatr im. Stanisława Hadyny, w którym w w sezonie wiosenno-jesiennym tętni życie artystyczne i kulturalne. To w nim odbywają się koncerty muzyczne, przeglądy regionalne, występy gawędziarzy i kabaretony. Co roku tu swój finałowy pokaz ma Szkoła Tańca Piotra Galińskiego. Amfiteatr jest także areną jednaj z największych imprez folklorystycznych w Europie, odbywającego się zawsze na przełomie lipca i sierpnia, trwającego aż 9 dni, Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Tu także spotykają się miłośnicy country muzyki i stylu życia podczas Wiślaczka Country.

Obok amfiteatru, wokół rynku, znajduje się wiele sklepików i stoisk, gdzie można kupić pamiątki regionalne oraz sztukę współczesną.

Przepiękne panoramy ośnieżonych lub zielonych szczytów górskich widziane z okien wiślańskich hoteli, z krzesełek kolei linowych, z wyżej położonych odcinków górskich szlaków, zimowe czy letnie opalanie na wysokości pomiędzy 450 a 1220 m n.p.m. dopełnią piękne chwile spędzone w Wiśle. 
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy