Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła letem

szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Basen
koleje linowe

Pełne atrakcji Wiślańskie Noce Muzeów

20.05.2024

Powiedzieć, że Wiślańskie Noce Muzeów cieszyły się powodzeniem to zdecydowanie za mało! Trwające prawie trzy dni wydarzenie, od piątku popołudnia aż do niedzieli, tłumnie odwiedzili zarówno mieszkańcy Wisły, jak i turyści. W akcji brało udział 16 placówek, w których można było zwiedzić i zobaczyć zdecydowanie więcej niż w normalnych dniach, a niektóre miejsca były dostępne wyłącznie z tej okazji. Zapora wodna w Wiśle Czarne została udostępniona dla gości z zewnątrz po raz pierwszy od 2017 roku, co nie umknęło uwadze odwiedzających, których było blisko tysiąc osób.

Były odwiedziny cesarza Franciszka Józefa i księżnej Sisi w Habsburskiej Osadzie Gospodarczej. Spacer po balkonie arcyksięcia w Pałacyku Myśliwskim Habsburgów. Śpiew Wiślańskiego Chóru Kameralnego w rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Spotkanie z rzeźbiarzem Arturem Szołdrą w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”. Gawędy przy ognisku w Parku Kopczyńskiego. Podziwianie precyzji, kunsztu i pasjonującej drogi powstawania czekoladowych figur w cukierni „u Janeczki” z ust właścicielki Karoliny Szeja. Rodzinna gra terenowa na Jonidle i w wnętrzach biblioteki miejskiej. Wspólne malowanie obrazu w galerii „u Dziadka”. Tworzenie lalek gałganek w galerii „u Niedźwiedzia”. Rozmowy z Czesławem Stawarzem o historii narciarstwa.  Odkrywanie historii spadochroniarstwa i wojsk specjalnych w Muzeum im. ppkł. Adolfa Pilcha. Warsztaty pisania gęsim piórem i obróbki wełny owczej w Muzeum Beskidzkim. Nie zabrakło również poznawania historii poprzez zmysł smaku i węchu. Można było samodzielnie upiec placek z blachy i zjeść go popijając herbatę z zielin w Muzeum Kuchni Regionalnej „Stolica Pradziadków”, poznać tajniki browarnictwa w Browarze Wisła czy też zasmakować w tradycyjnej wiślańskiej wajeśnicy smażonej na ogniu podczas Zielonych Świątek.

To tylko część atrakcji, jaką można było się cieszyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Wiśle. Inicjatywa bezpłatnych wejść do muzeów, galerii, instytucji kultury i podobnych placówek trwa już od 1997 roku. Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, a Wisła nie odbiega od tego nurtu i także odnotowuje rok rocznie, coraz większą liczbę zainteresowanych osób, jak i samych placówek uczesticzących w wydarzeniu.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy właścicielom, pracownikom, wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie i współtworzenie Wiślańskich Nocy Muzeów . To dzięki Wam i Waszej pasji w ten weekend Wisłę odwiedziło tak wiele osób.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!

 Zapraszamy także do zapoznania się z filmowym podsumowaniem tego wydarzenia: TUTAJ


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy