Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła letem

szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Basen
koleje linowe

Mali artyści

12.02.2016

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle 12 lutego podsumowano konkurs plastyczny pt. „W krainie Królowej Śniegu”. Wzięły w nim udział dzieci z wiślańskich przedszkoli, które w grudniu oglądały przedstawienie teatralne lub czytały w przedszkolach baśń Jana Christiana Andersena. Z prac małych artystów powstała wystawa, którą już można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

W konkursie, na który nadesłanych zostało 70 prac, wzięły udział wszystkie przedszkola publiczne. Jury oceniało przede wszystkim samodzielność wykonania, zgodność z tematyką oraz staranność. W kategorii wiekowej od 3-4 lat przyznano trzy nagrody: I miejsce zajęła Eliza Cieślar, II miejsce – Karolina Kohut (obie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wiśle Malince), III miejsce – Jan Małyjurek (z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach). W kategorii wiekowej od 5-6 lat I miejsce zajęła Milena Wisełka (z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach), II miejsce równorzędnie Maja Raszka i Marzena Marek (obie z Przedszkola Publicznego nr 3 w Wiśle Nowej Osadzie), III miejsce Lena Haratyk (z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach). Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały Nikola Twardowska (z Przedszkola Publicznego nr 3 w Wiśle Nowej Osadzie), Julia Nogowczyk i Maja Bujok (obie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach). Nagrody laureatom wręczyli goście biblioteki: Sylwester Foltyn – dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Michał Kawulok z Muzeum Beskidzkiego w Wiśle.

Po wręczeniu nagród dzieci słuchały bajek oglądanych jednocześnie w teatrzyku kamishibai, a rodzice i dziadkowie zwiedzali bibliotekę dla dorosłych. Słodki poczęstunek dopełnił całości imprezy. Biblioteka dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom z przedszkoli, a także rodzicom i dziadkom, którzy znaleźli czas na przyjście z dziećmi do biblioteki. Wszystkich zapraszamy do zwiedzania wystawy zdobiącej ściany w bibliotece w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży (Dom Zdrojowy, pl. Hoffa 3).

Więcej na stronie biblioteki: http://biblioteka.wisla.pl/?p=5498


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy