Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła letem

szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Basen
koleje linowe

Majówka w Wiśle!

26.04.2023

Majówka pod znakiem gór i historii

W tym roku w czasie wiślańskiej majówki czeka na nas mnóstwo atrakcji – będzie tradycyjnie, turystycznie i muzycznie. Nie zabraknie też uroczystości patriotycznych w miłej atmosferze przy bulwarach nad Wisłą.

- Już w najbliższy weekend rozpoczynamy w Wiśle sezon imprez letnich. W tym roku majówka odbędzie się pod hasłem „Górskie opowieści Habsburgów”. Zaczynamy już w sobotę, 29 kwietnia na Placu Hoffa, gdzie przygotowaliśmy ofertę zarówno dla najmłodszych, jak i starszych – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury.

W sobotę 29 kwietnia o godzinie 15:00 na Placu Hoffa wystartują koncerty – zagrają zespoły Stwora Głodomora i Tercet 4mation a o godzinie 18:00 na scenie pojawi się Orkiestra na Dużym Rowerze. W niedzielę, 30 kwietnia także na Placu Hoffa czekają nas kolejne koncerty – na scenie pojawią się Robert Kasprzycki i Grzane Wino, a już o godzinie 17:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się tradycyjna obrzęd stawiania moja, który poprowadzi Zespół Regionalny „Wisła”. Będzie można skosztować pysznego kołocza i herbaty z zielin. Po obrzędzie zespół zaprasza wszystkich do wspólnej potańcówki.

Przez cały czas trwania wiślańskiej majówki w mieście trwał będzie jarmark rękodzieła, na którym pojawią się artyści i rzemieślnicy – na stoiskach znaleźć będzie można piękne rękodzieło i wyroby artystyczne.

Wiślańska Majówka to w tym roku także inauguracja obchodów 125-lecia Zameczku Myśliwskiego Habsburgów, przeniesionego spod Baraniej Góry do centrum Wisły. W niedzielę w południe odbędą się uroczystości przy samym zameczku na ulicy Lipowej. Nie zabraknie przygotowanych specjalnie na tę okazję potraw - okolicznościowego piwa, strudla jabłkowego czy pstrąga wiślańskiego. Także tego dnia ruszy rodzinna gra terenowa, której celem będzie odnalezienie habsburskiego arcyksięcia. Dzień później, 1 maja, odbędzie się bezpłatny turystyczny rajd z przewodnikami beskidzkimi śladami Habsburgów – uczestnicy będą mogli wybrać jedną z trzech różnorodnych tras ze wspólnym zakończeniem przy ognisku w Wiśle Czarne pod zaporą.

Trzeci maja to przede wszystkim patriotyczne uroczystości – wspólne odśpiewanie hymnu, odczytanie fragmentów konstytucji a także spotkanie przy kawie i ciastku – ta część obchodów odbędzie się w samo południe plenerowo, na bulwarze wiślanym przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny. Później przeniesiemy się na Plac Hoffa, gdzie odbędzie się „Piknik biało-czerwony”, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, będę animacje dla dzieci, nie zabraknie też kuchni polowej z pyszną grochówką.

- Jeśli chodzi o stronę kulturalną pikniku patriotycznego, będzie można posłuchać muzyki rozrywkowej, granej przez Orkiestrę Dętą Henryka Itnera, zagra też zespół Redlin. Zapraszamy wszystkich na wiślańską majówkę, będzie można w dobrej atmosferze podładować akumulatory na zbliżający się sezon letni – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

1 maja na rodzinny piknik zaprasza do swoich ogrodów Hotel Stok w Jaworniku. Szczegóły wydarzenia na plakacie poniżej. 

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2025
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy