Miasto Wisła - oficjalna strona

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystapił w Wiśle

5.06.2021

Zespół Śląsk wystąpił w Wiśle ostatni raz 30 sierpnia 2019 r. z okazji 100-lecie urodzin Stanisława Hadyny i Dni Wisły. Koncert ten odbył się w ramach roku Stanisława Hadyny w województwie śląskim . Wiślański amfiteatr nosi imię Stanisława Hadyny, dlatego też Miasto Wisła bardzo chętnie gości Zespół "Śląsk". Bardzo cieszymy się z nadarzających się okazji aby ich do nas zaprosić i właśnie 4 czerwca mieliśmy taką okazję.

12 grudnia 2020r. uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego rok 2021 ustanowiono Rokiem Górali aby pokazać różnorodność województwa, które jako jedno z nielicznych w Polsce, ma wszystko - góry, jeziora, niziny. Ten wyjątkowy rok ma pokazać jak ważni są górale, ich kultura, duch, codzienne życie. W ramach obchodów Roku Górali zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń a do kalendarza cały czas wpisywane są nowe. Tak też było z koncertem Zespołu "Śląsk", który został wpisany do kalendarza stosunkowo niedawno, dlatego tym bardziej cieszymy się, że koncert wzbudził tak duże zainteresowanie. Ten koncert zespołu, który jest wizytówką województwa śląskiego Miasto Wisła zadedykowało wszystkim góralom śląskim i żywieckim, żeby nam się dobrze razem żyło.

Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego „Śląska”.
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponad 120 artystów: chóru, baletu i orkiestry. W swoim repertuarze posiada zarówno programy, których wykonanie angażuje pełen skład artystyczny, jak i poszczególne formacje oraz solistów. Niezależnie od miejsca czy rangi wydarzenia Zespół „Śląsk” jest przygotowany do realizacji koncertu na najwyższym poziomie artystycznym.

W Wiśle zespół zaprezentował program "A to Polska właśnie." Był to koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Kaczyce”, „Karlik”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek”, Piekła baba chleb” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: „Kołomajek”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka”, „Oberka”, „Szota Madziara”, „Tańca chustkowego”, „Tańców górali podhalańskich” i „Trojaka”. Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska. Dyrygował Maestro Zygmunt Magiera. Obecny był również Dyrektor Naczelny Zbigniew Cierniak.

Cieszymy się, że pierwszy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny po dłuższej przerwie odbył się właśnie w Wiśle.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy