Miasto Wisła - oficjalna strona

World Skitest rozpoczęty

22.03.2023

Na stacji narciarskiej Skolnity odbyła się dziś konferencja prasowa w ramach wydarzenia World Skitest, czyli jednych z największych europejskich testów sprzętu narciarskiego. 

Testy z udziałem zawodowych narciarzy, gwiazd ekranu, ale też narciarzy amatorów rozpoczęły się z samego rana, już od 7:30, na, co podkreślali uczestnicy, bardzo dobrze przygotowanym stoku. Natomiast o godzinie 12:00 w karczmie na górnej stacji Skolnitego odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów, zawodników oraz przedstawicieli miasta.

Gerhard Brüggler, czyli główny organizator wydarzenia, podkreślał, że po raz pierwszy w historii testy odbywają się poza Austrią i mimo początkowych obaw, jest bardzo zadowolony z tej decyzji i poziomu organizacji wydarzenia w Polsce, w Wiśle.  Przygotowanie stoku i warunki zachwalał także Jacek Ciszak z serwisu skionline.pl będący koordynatorem wydarzenia w Polsce.

Radość z tego typu imprezy promującej narciarstwo zjazdowe wyraziła Maryna Gąsienica-Daniel, nasza najlepsza aktualnie alpejka, która dopiero co zakończyła sezon Pucharu Świata. Towarzyszyła jest Magdalena Łuczak, kolejna czołowa nasza alpejka, olimpijka z Pekinu.

O trudach przygotowań opowiadał Janusz Tyszkowski, prezes Stacji Narciarskiej Skolnity Ski&Bike, jednocześnie wspominając o całej rzeszy ludzi, dzięki którym wydarzenie w Wiśle może się odbyć.

W konferencji udział wziął także szwajcarski alpejczyk Cornel Züger, który akcentował swoje bardzo pozytywne zaskoczenie poziomem infrastruktury narciarskiej w Beskidach.

W imieniu władz miasta głos zabrał sekretarz Sylwester Foltyn, który podziękował i pogratulował wszystkim zaangażowanym organizacji w Wiśle tak prestiżowego wydarzenia. W konferencji udział wziął także wiceprzewodniczący Rady Miasta Wisła Zdzisław Pilch oraz przedstawiciele Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego reprezentował Robert Karpeta odpowiedzialny za rozwój i promocję obszarów górskich w naszym województwie.

Wśród osób testujących sprzęt narciarski na stoku Skolnitego pojawili się m.in. aktorzy: Katarzyna Glinka, Piotr Zelt i Jan Wieczorkowski czy dziennikarz sportowy Sebastian Szczęsny. Jutro kolejny dzień testów. Wszystkie bieżące informacje śledzić można na facebookowym oraz instagramowym profilu Skolnitego:

https://www.facebook.com/skolnity

https://www.instagram.com/skolnity/ 

 

 

Relacje w mediach z World SkiTestu:

https://katowice.tvp.pl/68664741/world-ski-test-najlepsi-narciarze-sprawdzaja-jakosc-sprzetu

https://tvs.pl/informacje/narciarski-test-rozpoczal-sie-w-wisle-po-raz-pierwszy-w-historii/ 

https://www.radio.katowice.pl/zobacz,64539,WorldSkitest-czyli-najwieksze-i-najbardziej-prestizowe-testy-nart-na-swiecie-trwaja-w-Wisle.html

https://beskidzka24.pl/worldskitest-w-wisle-slonecznie-sympatycznie-ale-i-krocej-zdjecia-video/

https://www.radio90.pl/worldskitest-po-raz-pierwszy-w-polsce-na-stokach-skolnity-w-wisle-alpejczycy-testuja-narty-wideofoto.html 

https://www.skionline.pl/stacje/worldskitest-w-wisle-skolnity-ski-bike-park,newsy,8720.html 

 Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy