Miasto Wisła - oficjalna strona

„Women’s Challenge 4x4” już wkrótce!

11.06.2024

Najbliższy weekend 15-16 czerwca w Wiśle zapowiada się imponująco – wystartuje tu VII edycja off-road’owego rajdu „Women’s Challenge 4x4”, w którym kierowcami są wyłącznie kobiety. W tym roku zawody otworzy Rajdowy Mistrz Świata Kajetan Kajetanowicz, a na przeprawowych odcinkach specjalnych będzie można zobaczyć m.in. terenówkę zupełnie nowej marki Ineos Grenadier, elektrycznego quada czy w pełni wyposażoną, off-road’ową karetkę. Oprócz tego z błotnymi przeprawami, wodnymi rozlewiskami, ciasnymi, trialowymi przejazdami, kamienistymi podjazdami, a nawet z trawersami panie zmierzą się prowadząc samochody 4x4, quady oraz niezwykle zwinne, szybkie i lekkie pojazdy SSV. Na liście zgłoszeń „Women’s Challenge 4x4” jest już kilkadziesiąt kobiet, którym na „gorącym” fotelu pilota po raz pierwszy mogą towarzyszyć panowie. Z każdym dniem załóg przybywa, ale można się jeszcze zapisywać. 

Impreza wywołuje mnóstwo emocji, na każdy drobny sukces czy porażkę dziewczyny reagują niezwykle uczuciowo. W tegorocznej stawce mamy teamy siostrzane, mam z córkami, dwóch przyjaciółek, a nawet zapowiadają się teściowa z synową! W zależności od umiejętności oraz stopnia modyfikacji pojazdu, można wybrać pomiędzy klasą Extreme, w której off-road’owe doświadczenie jest na wagę złota, a łatwiejszą, pełną przygód na trasie klasą Adventure – mówią organizatorzy. Najważniejsze by załogi wyjeździły się „do syta”, miały z tego mnóstwo frajdy i bawiły się bezpiecznie”. 

Rajd jest otwarty dla każdego, kibicować można całymi rodzinami. Miejsce zawodów, czyli wiślański tor „Pod Piramidą” jest przyjazny i dla dzieci i dla osób starszych. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, bo piękno off-road’u i to w dosłownym tego słowa znaczeniu organizatorzy chcą pokazać wszystkim, którzy mają ochotę znakomicie się bawić i stojąc przy samej taśmie poczuć ciarki na plecach. Widzów czeka sporo adrenaliny, bo off-road’owe maszyny będą dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Tradycją "Women's Challenge 4x4" są widowiskowe start i meta oraz prezentacja załóg na rajdowej rampie. W tym roku z wiślańskiego rynku osobiście wystartują je Rajdowy Mistrz Świata Kajetan Kajetanowicz oraz burmistrz miasta pan Tomasz Bujok. Następnie zawodniczki przejadą na pobliski tor „Pod Piramidą”, gdzie rozpocznie się rywalizacja. 

Rajd "Women's Challenge 4x4" zadebiutował w 2017 roku. "Stawiamy na bezpieczną i dobrą zabawę, jednak w DNA off-road'u zapisane jest pomaganie, czy to na trasie, czy poza nią. Stąd od lat wspieramy działania Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo", która prowadząc hospicjum domowe w Tychach, zapewnia specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chorym dzieciom. W trakcie niedzielnego, uroczystego zakończenia rajdu przygotowaliśmy licytacje przedmiotów przekazanych przez ludzi i firmy o wielkich sercach oraz wyjątkowy mini maraton... off-road'owej zumby, z których cały dochód przeznaczymy dla podopiecznych "Świetlikowa". Do udziału w pierwszej takiej off-road'owej zumbie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pomóc i poruszać się przy zaskakujących, autorskich układach tanecznych” – dodają organizatorzy. 

VII edycja rajdu "Women's Challenge 4x4" odbędzie się pod Patronatem Burmistrza Miasta Wisła, p. Tomasza Bujoka w terminie 15-16.06.2024 roku. 

 

Plan imprezy: 

 

sobota, 15.06:

10:00 - 11:30 - uroczysty start rajdu, pl. B. Hoffa, Wisła;

12:00 - 19:00 - rywalizacja w terenie, tor "Pod Piramidą", Wisła;

 

niedziela, 16.06:

10:00 - 13:00 - uroczysta meta połączona z rozdaniem nagród, licytacjami na rzecz Hospicjum "Świetlikowo", off-road'ową zumbą (początek godz. 11:30) oraz atrakcjami dla dzieci i prezentacją terenowych pojazdów, pl. B. Hoffa, Wisła.

 

Serdecznie zapraszamy do Wisły na wyjątkowy weekend pełen motoryzacyjnych i sportowych emocji dla całej rodziny!

 

Więcej informacji:

www.womenschallenge.pl 

Facebook: /womenschallenge4x4/

 

 Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
W górę
Women's Challenge 4 x 4
15.06.2024 do 16.06.2024
Hard Downhill League 2024
15.06.2024 do 16.06.2024
Zawody Psów Pasterskich
15.06.2024 do 16.06.2024
Koncert ORGANEK
23.06.2024
W dół

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy