Miasto Wisła - oficjalna strona

Wiślanski festiwal Granatowe Góry gościnnie w Katowicach

11.10.2021

W Plenerowym Mieście Nauki nad Rawą, które stanie w Katowicach w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki jako partner pojawił się też wiślański Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”. Pod Drzewem opowieści odbywały się spotkania autorskie, sesje czytania prozy Stanisława Lema, wykłady i dyskusje.

10 października teren nad Rawą w Katowicach zamienił się w Plenerowe Miasto Nauki – to tam w tym roku na kilku scenach i w kilkunastu miejscach odbywały się główne wydarzenia Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. To właśnie nad Rawą pojawiła się strefa o nazwie „Drzewo opowieści”, związana przede wszystkim ze słowem.

- Drzewo opowieści powstało w Wiśle na potrzeby Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. To pod nim czytaliśmy prozę Pilcha ale odbywały się też spotkania literackie. Cieszymy się, że w niedzielę znaleźliśmy się pod innym drzewem – nad Rawą, gdzie także staraliśmy się przybliżać naszym gościom właśnie słowo – mówi Andrzej Drobik, koordynator Festiwalu Słowa Granatowe Góry.

Pod drzewem, w strefie Granatowych Gór odbyły się spotkania m.in. z prof. Katarzyną Kłosińską, Jarosławem Juszkiewiczem, prof. Tadeuszem Sławkiem, Arturem Andrusem czy z Grupą Filmową Darwin. Oprócz czytania prozy Pilcha, podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach pod drzewem opowieści odbyły się także spotkania autorskie: z Agatą Listoś-Kostrzewą rozmawiała Ilona Majewska, z Arturem Andrusem rozmawiali Szymon Pilch i Andrzej Drobik, a na scenie River Sound odbyła się debata o Powstaniach Śląskich, którą poprowadził Andrzej Drobik. 

- Podczas festiwalu Granatowe Góry to Śląski Festiwal Nauki przyjął nasze zaproszenie i stworzył fantastyczną strefę w Parku Kopczyńskiego w Wiśle. Dlatego cieszę się, że teraz my, jako Granatowe Góry, możemy pojawić się w Katowicach. Cieszymy się, że w niedzielę znajdziemy się pod innym drzewem ale z tą samą energią  – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy