Miasto Wisła - oficjalna strona

Wirtualne Echo Wisły: Straż Miejska i kronika policyjna

18.05.2020

STRAŻ MIEJSKA INFORMUJE

Podczas patroli naszego miasta niestety, w dalszym ciągu zauważamy podrzucane śmieci z okolicznych domostw, czy z obiektów gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, do koszy ulicznych, szczególnie na przystankach. Informuję, że zgodnie z § 12 Uchwały Rady Miasta w/w, pojemniki do gromadzenia odpadów nie mogą być wykorzystywane do umieszczania w nich odpadów komunalnych wytwarzanych w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej ani odpadów pochodzących z indywidualnych gospodarstw domowych. Informuję, że wszelkie takie czyny są karane mandatem.

Przykładem jest w ostatnim czasie złapanie i ukaranie mandatem w wysokości 500 zł mieszkańca naszego miasta, który przywoził śmieci na przystanek. Informuję, że w dalszym ciągu oprócz priorytetowych na ten czas czynności wykonywanych z COVID 19, będą podejmowane czynności związane z patrolowaniem terenu przy przystankach. Musimy ukrócić i zaprzestać tym niechlubnym praktykom.

Mając na uwadze rozpoczynający się okres letni, , zwracam się z prośbą do naszych mieszkańców o podnoszenie estetyki naszego miasta oraz czyniąc zadość wymaganiom w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości przypominam właścicielom posesji o konieczności systematycznego wykaszania terenów zielonych oraz przycinania drzew i krzewów położonych wzdłuż ciągów komunikacyjnych, chodzi o chodniki i drogi, aby nie utrudniać bezpiecznego korzystania z pasa drogowego. Każda zadbana posesja świadczy o wizerunku naszego miasta.

Przypominam , iż zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 28 września 2017 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Wisła odpady zielone ulegające biodegradacji mogą być kompostowane lub gromadzone w workach koloru brązowego i przekazywane operatorowi zgodnie z harmonogramem wywozu.

Beata Miś Komendant Straży Miejskiej w Wiśle

KRONIKA POLICYJNA

- 5 maja, ul. Jawornik. W jednym z pensjonatów na terenie Wisły nieustalony sprawca dokonał kradzieży pojazdu typu quad, na szkodę mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Wartość pojazdu oszacowano na 10 tys. zł. Pojazd został znaleziony 3 dni później na terenie powiatu tarnogórskiego. Ten sam sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do recepcji pensjonatu.

- 5 maja na ul. Jawornik policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca miejscowośći Dzierżoniów.

- 14 maja, ul. Ustrońska. Skradziono samochód dostawczy wraz z ładunkiem. Łączna wartość kradzieży to 75 tys. zł. Spalony pojazd został znaleziony 15 maja na terenie Ustronia. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wiśle.

Aspirant Sztabowy Ilona Oleszczuk, zastępca Komendatna Komisariatu Policji w Wiśle


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy