Miasto Wisła - oficjalna strona

Wieści z SP w Jaworniku

13.10.2021

Otwarci na… w SP5 w Wiśle Jaworniku

 

Jesień wcale nie musi być pochmurna i nostalgiczna, zwłaszcza gdy wokół tak wiele słonecznych i radosnych wydarzeń promujących otwartość na tradycję, kulturę, pomaganie oraz nowe rozwiązania technologiczne. Taki mix rozwojowy był udziałem uczniowie naszej szkoły we wrześniowe i październikowe dni.

30 września klasy 6-8 wzięły udział w zajęciach w mobilnym centrum edukacji Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowanych w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle. Taka wycieczka w przyszłość w towarzystwie robota, tabletów z aplikacjami, rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie, otwierała nie tylko szeroko oczy uczestników, ale przede wszystkim ich umysły na nowatorskie technologie.

1 października klasa pierwsza i druga na zaproszenie Biblioteki Miejskiej wzięły udział w przedstawieniu „Fintikluszki” w wykonaniu Teatru Małe Mi. Tytułowa nazwa oznaczająca „drobiazgi”, w formie dawnych wierszyków, przyśpiewek i przypowiastek przenosiła widzów w miniony świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów ukazujących bogactwo mądrości ludowej.

Podróż w przeszłość przeżyła również klasa trzecia, która 7 października w Muzeum Beskidzkim poznawała trudy życia dawnych Wiślan zwiedzając kurną chatę, dawną szkołę i kuźnię kowalską. Doświadczając sprzętów gospodarskich i rzemieślniczych, strojów codziennych i świątecznych, wystroju chat, łatwiej było uświadomić sobie warunki życia naszych przodków, doceniając tym samym te w których obecnie żyjemy.

Otwierając się na kulturę, 30 września nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle zajmując w swoich kategoriach następujące miejsca: Michał Pilch kl. 1 i Natalia Puciłowska kl. 6 – I miejsce, Jan Sztwiertnia kl. 2, Natan Frankowski kl. 4, Krystian Legierski kl. 5 – wyróżnienia.

Nie zapominamy również otwierać się na potrzeby innych zbierając plastikowe nakrętki dla chorego Szymona, karmę dla zwierząt w cieszyńskim schronisku Azyl oraz kasztany dla naszych lokalnych mieszkańców lasów.

Wyposażeni w nową wiedzę, umiejętności oraz wrażliwość oczekujemy kolejnych wyzwań na które jesteśmy coraz bardziej otwarci. 

Halina Raszka


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy