Miasto Wisła - oficjalna strona

Wielkie święto motoryzacji po raz trzeci w Wiśle!

8.09.2022

Przed nami GT Festiwal – trzecia edycja dużego wydarzenia motoryzacyjnego w Wiśle. Tegoroczny zlot fanów motoryzacji odbędzie się w dniach 17-18 września. Dziś odbyła się konferencja prasowa prezentująca założenia nadchodzącego święta i największe jego atrakcje.

Marek Bujok, przedstawiciel organizatora, czyli GT Moto przedstawił strefy, na jakie w tym roku Wisła zostanie podzielona. Tradycyjnie już sercem festiwalu będzie rynek i przylegający do niego park, gdzie pojawią się auta po tuningu, motocykle czy supercar i załogi rally. Tam też stanie scena główna i rampa dla uczestników oraz rozgrane zostaną konkurencje konkursowe, m.in. zawody limbom, car audio czy na najgłośniejszy wydech.

- Szykujemy też niespodziankę dla uczestników w postaci pokazowych przejazdów bolidu Formuły 4 oraz testowe przejazdy uczestników, na odcinku, którym dwa tygodnie później pojadą zawodnicy Rajdu Wisły – tłumaczy Marek Bujok.

Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność pokazów driftu na parkingu koło ronda w Jaworniku, czy zawodów off-roadowych w ramach Śląskiej Ligi Terenowej na Moto Parku Wisła.

Jak co roku podczas GT Festiwalu jest do wygrania wspaniała nagroda główna ufundowana przez GT Workshop. Po samochodzie rajdowym i zeszłorocznym samochodzie do driftu, nadszedł czas na szkolenie i jazdę bolidem F1 po Silesia Ring. Każdy może wziąć udział w konkursie i wygrać nagrodę główną. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z motoryzacją i zebrać pieczątki z różnych stref festiwalu – dodają organizatorzy.

Głos zabrała też Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury, które jest partnerem festiwalu.

- Imprezy kulturalne i sportowe przeplatają się w Wiśle od zawsze, stąd po emocjach rajdowych chcielibyśmy zaprosić wszystkich do amfiteatru im. S. Hadyny, gdzie w sobotę o 18:00 zagra Gromee. – wyjaśnia Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Koncert będzie biletowany, a koszt wejściówek to 20,00 zł. Bilety do nabycia przez serwis kupbilet.pl.

W konferencji udział wziął także burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który dziękował organizatorom i partnerom za zaangażowanie w rozwój wydarzenia oraz cieszył się, że kolejny GT Festiwal znów odbywa się w „Perle Beskidów”.

- Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszych posezonowych wydarzeń. Wiem, z doświadczenia poprzednich lat, że każdy fan motoryzacji znajdzie tu coś interesującego dla siebie – dodał Tomasz Bujok.

Aneta Legierska, pełnomocnik marszałka województwa śląskiego ds. subregionu południowego, który to patronuje i wspiera GT Festiwal od początku, nawiązała do dobrej współpracy władz wojewódzkich z miastem Wisła.

- Wspieramy w subregionie, a tym samym w Wiśle, duże i interesujące wydarzenia regularnie. Wcześniej Tydzień Kultury Beskidzkiej, teraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię i GT Festiwal, a za niedługo Rajd Wisły. W Wiśle odbędzie się też ponownie inauguracja sezonu zimowego dla całego województwa. Lada dzień podpiszemy także list intencyjny na utworzenie nowego miejsca na mapie wojewódzkich instytucji kultury – Domu Jerzego Pilcha – poinformowała Aneta Legierska.

Wszystkie bieżące informacje na temat GT Festiwalu znaleźć można na festiwalowych kanałach w mediach społecznościowych oraz na stronie https://gtfestiwal.pl/

Do zobaczenia w Wiśle 17-18 września!Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy