Weekendowe sukcesy wiślańskich sportowców

5.02.2024

Konkurs Pucharu Świata w Willingen

Aleksander Zniszczoł zajął ósme miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen.  Po pierwszej serii zawodnik WSS Wisła plasował się na trzeciej pozycji. Drugi z zawodników WSS Wisła Piotr Żyła, skaczący zdecydowanie w najgorszych warunkach wietrznych został sklasyfikowany na czterdziestej dziewiątej pozycji.

Zaś w niedzielnym konkursie Aleksander Zniszczoł o mały włos a wywalczyłby historyczne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszej serii w Willingen zawodnik z Wisły prowadził z ponad dwunastopunktową przewagą nad drugim Japończykiem Ryoyu Kobayashi. Niestety w drugim skoku nie trafił specjalnie dobre warunki wietrzne co przełożyło się na krótszy skok i spadek na ósmą lokatę.

Gratulacje Olek!

Slavic Cup w Ptaszkowej

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi biegacze narciarscy WSS Wisła, którzy w miniony weekned rywalizowali w Ptaszkowej podczas kolejnych zawodów cyklu Slavic Cup -  III Puchar Grupy Azoty.

Najlepiej spisała się Olga Cieślar, która zdobyła dwa 1 miejsca w juniorkach młodszych w sprincie i biegu na 7,5 km stylem klasycznym. W tej samej kategorii wiekowej Kamila Haratyk zajęła 3 miejsce w biegu na 7,5 km klasykiem i 4 miejsce w sprincie. Bardzo dobrze również w tej grupie pobiegła Anna Cieślar, która w sprincie była 5 a w biegu interwałowym zajęła 7 miejsce.

Dawid Pilch w kat. Open M w biegu na 10 km zajął miejsce 4, a w sprincie 6 miejsce. Piotr Palka był 15 w sprincie. W młodzikach w biegu na 5 km stylem klasycznym z torem przeszkód 12 miejsce zajął Tomasz Cieślar, a w młodziczkach miejsce 17 zajęła Olga Barczuk.  W kategorii "Chłopcy" 2,5 km klasykiem z torem przeszkód 10 miejsce zajął Paweł Palka, a Tymon Tyrna był 15. W kategorii "Dziewczynki" na tym samym dystansie 10 miejsce zajęła Lena Wantulok, Ewa Ormańczyk była 14, a 15 miejsce zajęła Milena Wisełka.

Gratulujemy młodym zawodnikom oraz trenerom!

Puchar Ferii 2024 W Skokach Narciarskich

W piątek 2 lutego w Wiśle odbył się Puchar Ferii  w skokach narciarskich z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”.
W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra), Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra), Justyna Niemczyk (LKS Olimpia Goleszów), Grzegorz Grzanka (LKS Olimpia Goleszów), Marek Matuszny (WSS Wisła) oraz Aleksander Klimczok (LKS Klimczok Bystra).

Wyniki:

Chłopcy (rocznik 2012-2013) - skocznia HS-44 (K-40)