Miasto Wisła - oficjalna strona

Uczniowie z Ukrainy w wiślańskich placówkach oświatowych

22.09.2022

Nowy rok szkolny to początek wielu nowych wyzwań dla szkół i przedszkoli wiślańskich. W związku z trwającym nadal konfliktem na Ukrainie wielu uczniów z tego kraju trafia do naszych placówek. Obecnie w Wiśle kształci się 122 uczniów – w tym 109 w szkołach podstawowych i 13 w przedszkolach (publicznych i niepublicznych) – stan na 12.09.2022r. Stanowi to dość dużą część, bo aż  ponad 10% wszystkich dzieci uczęszczających do samorządowych placówek.  Najwięcej uczniów z zagranicy uczęszcza do szkół zlokalizowanych najbliżej centrum Miasta. Liczby dla poszczególnych placówek przedstawiają się następująco:

SP1 Centrum - 47 uczniów , SP 2 Czarne - 7 uczniów,  SP5 Jawornik – 36 uczniów, ZSP1 Głębce – 13 uczniów, ZSP2 Malinka – 11 uczniów, Zespół Przedszkoli Miejskich – 2 wychowanków oraz 6 wychowanków w przedszkolach niepublicznych.

 Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy (Dz. U. z 2022 r., poz. 645) uczniowie z Ukrainy, którzy nie posługują się językiem polskim w wystarczającym stopniu, objęci są w szkołach podstawowych dodatkową nauką języka polskiego w wymiarze 6 godzin tygodniowo w grupach 15-osobowych. Od 26 września będzie funkcjonowało aż 8 grup – daje to łącznie 48 godzin tygodniowo we wszystkich samorządowych placówkach.Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy