Miasto Wisła - oficjalna strona

Turystyka bez barier

26.09.2016

24 września odbył się VII Śląski Rajd Turystyczny „BEZ BARIER”. Jego organizatorami od wielu lat są Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze O/Mysłowice i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Sosnowiec.

W tym roku uczestnicy rajdu mieli do wyboru 20 tras pieszych, 4 autokarowe i 3 rowerowe o różnej skali trudności. Wszystkie trasy wiodły przez teren Beskidu Śląskiego, a wycieczki prowadzili uprawnieni przewodnicy. Komandorem Rajdu był Zbigniew Orłowski. Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób niepełnosprawnych.

Meta rajdu została zorganizowana w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. W jej przygotowanie włączył się Referat Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle. Uczestnicy zostali powitani przez władze miasta Wisły oraz organizatorów. Następnie wręczono pamiątkowe puchary, certyfikaty i proporczyki przedstawicielom poszczególnych grup. Na zakończenie przygotowano program rozrywkowo-artystyczny. Wszyscy doskonale się bawili. Dla zmęczonych turystów, którzy pokonali jedną z tras rajdu i ich opiekunów nie zabrakło również ciepłego posiłku.

Celem imprezy od lat jest udostępnienie osobom niepełnosprawnym możliwości uprawiania krajoznawstwa i turystyki aktywnej. Równie ważna jest integracja osób niepełnosprawnych, eliminacja izolacji społecznej oraz wymiana informacji i doświadczeń związanych z prawidłową organizacją turystyki i krajoznawstwa między organizacjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi i zagrożonymi izolacją społeczną. Rajd ma również propagować historię, kulturę, zabytki i wiadomości przyrodniczo-krajoznawcze  Beskidu Śląskiego. Patronat honorowy nad rajdem przyjął marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy