Tomasz Pilch mistrzem Polski

14.03.2016

13 marca na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Juniorów D i C w skokach narciarskich. Wielki sukces odniósł Tomasz Pilch (WSS Wisła), który został mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących w Beskidach organizatorom zawodów udało się przygotować skocznie HS-77 i HS-106. Na mniejszym obiekcie zaprezentowali się Juniorzy D i panie, a na większej skoczni Juniorzy C.

W Mistrzostwach Polski Kobiet na skoczni HS-77 równych nie miała sobie Kinga Rajda z Sokoła Szczyrk. Triumfatorka konkursu po skokach na odległość 74,5 oraz 75,5 metra (nota 237,0 pkt.) aż o 33,7 punktu pokonała Magdalenę Pałasz z klubu Sołtysianie Stare Bystre. Brązową medalistką Joanna Szwab z KS Chochołów. Na 6. pozycji rywalizację ukończyła Paulina Cieślar z WSS Wisła, która po skokach na odległość 52 i 51,5 metra uzyskała notę 128,7 pkt.

Najbardziej zacięta rywalizacja o tytuł mistrza Polski miała miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej Junior D. Wygrał Jan Habdas z Klimczoka Bystra, który na podium wyprzedził Adama Niżnika z Wisły Zakopane i Mateusza Jarosza, również reprezentanta Wisły Zakopane. Najlepszy z wiślan Marcin Małyjurek zajął 7. pozycję.

Z kolei w kategorii Junior C Tomasz Pilch nie dał szans rywalom i zgarnął tytuł mistrza Polski. Reprezentant klubu WSS Wisła dwukrotnie lądował na 101 metrze (nota 248,0 pkt.) i tym samym o 12,5 punktu pokonał srebrnego medalistę, zawodnika AZS-u Zakopane Kacpra Stosla. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Klimczoka Bystra Piotr Kudzia. – Dobrze mi się skakało. Cieszę się bardzo ze swoich wyników. Trener nie miał mi dziś nic do zarzucenia. Warunki były ciężkie, bo śniegu jest coraz mniej, ale dało się skakać. Wiatr mi nie przeszkadzał – podsumował krótko Tomasz Pilch.