Świetne występy polskich skoczków w Turnieju Czterech Skoczni

7.01.2021

Hat-trick Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Świetnie zaprezentowali się pozostali polscy skoczkowie, w tym również zawodnicy WSS Wisła.

W świetnym stylu i z nokautem rywali Kamil Stoch wygrał finał Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen oddając skoki na odległość 139 i 140 metrów.

Ale wszyscy jesteśmy dumni z całej naszej drużyny. W czołowej dziesiątce zawodów uplasowali się także: na siódmym miejscu zawodnik WSS Wisła Piotr Żyła (134 i 136,5 m) i ósmy Andrzej Stękała (135 i 133 m). Turniejowe punkty zdobyli również: na piętastym miejscu Dawid Kubacki (132 i 131,5 m) i na miejscu dwudziestym piątym, kolejny zawodnik WSS Wisła Aleksander Zniszczoł (126 i 123 m).

W ogólnej klasyfikacji Turnieju Czterech skoczni zawodnicy z Wisły zajęli:

5 miejsce - Piotr Żyła z sumą 1037,2 punktów, 31 miejsce - Aleksander Zniszczoł z sumą 684,5 punktów.

Trzeci stopień podium w końcowej klasyfikacji cyklu należał do Dawida Kubackiego.

Dzięki sukcesom podopiecznych Michała Doleżala nasza reprezentacja powiększyła swą przewagę nad rywalami w Pucharze Narodów.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne sportowe emocje z udziałem skoczków WSS Wisła. W składzie naszej reprezentacji na najbliższe zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt znaleźli się bowiem: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek

Gratulujemy udanych występów i trzymamy kciuki za kolejne dalekie skoki!