Miasto Wisła - oficjalna strona

Starty wiślan: Wisła Cup 2017, super forma Tomka Pilcha i Piotra Żyły

18.12.2017

Prezentujemy przegląd wyników sportowych z minionego tygodnia. W Wiśle odbyła się kolejna edycja halowego turnieju piłkarskiego Wisła Cup, a tymczasem w bardzo dobrej formie są ostatnio wiślańscy skoczkowie - Piotr Żyła i Tomasz Pilch. Ten pierwszy solidnie punktuje w zawodach Pucharu Świata, a jego młodszy kolega rządzi i dzieli w Pucharze Kontynentalnym.

W dniach 9-10 grudnia w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków odbył się III Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Wisła Cup 2017, w którym udział wzięły 23 z 25 zgłoszonych drużyn z całej Polski. Triumfował zespół Dentim Clinic Katowice (na zdjęciu), który na podium wyprzedził drużyny FC Gladiator i Legnickie Pole. W 74 rozegranych spotkaniach padło 327 bramek. Z największą ilością zdobytych bramek została drużyna Legnickie Pole (31), natomiast najmniej straconych bramek uzyskał zespół Dentim Clinic Katowice (8). Najlepszy strzelec turnieju Mateusz Alwin (Legnickie Pole) zdobył 12 bramek, najlepszy bramkarz turnieju Marcin Magdziarz (FC Gladiator) wpuścił 17 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem Wisła Cup 2017 został Piotr Makowski (SM Górnik Kokociniec).

Jakub Glacjar wygrał grudniową edycję Paniewnickiego Biegu Dzika, który odbył się 10 grudnia w Katowicach. Dystans niespełna 20 kilometrów zawodnik z Wisły pokonał w czasie 1:15,24. 13. na mecie zameldował się drugi z wiślan Radosław Troszok.

Piotr Żyła zajął 10. miejsce w rozegranym 16 grudnia konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Wygrał reprezentant Norwegii Anders Fannemel. Dzień później, 17 grudnia, wiślanin skakał jeszcze lepiej i zajął 7. pozycję. Wygrał Niemiec Richard Freitag.

7 Piotr Żyła Polska 265,6 pkt. 134,0 i 133,0 m

Piotra Żyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 175 pkt. Liderem jest Richard Freitag - 550 pkt.

Tomasz Pilch wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który rozegrano 16 grudnia w fińskiej Ruce. To drugie zwycięstwo wiślanina w tym sezonie. Skoczek WSS Wisła po pierwszej serii plasował się na 8. pozycji, ze stratą blisko jedenastu punktów do prowadzącego wówczas Jurija Tepeša, ale w drugiej oddał najdłuższy skok w konkursie, który pozwolił mu wygrać z dość wyraźną przewagą nad rywalami. Punkty do klasyfikacji PK zdobyli także Aleksander Zniszczoł (19. miejsce) oraz Paweł Wąsek (25. miejsce). Czwarty z zawodników WSS Wisła Bartosz Czyż został sklasyfikowany na 43. pozycji. Dzień później, 17 grudnia najlepiej skakał Jurij Tepeš, ale Tomasz Pilch znów pokazał się z bardzo dobrej strony i wywalczył 7. lokatę, pozostając liderem całego cyklu. Punkty do klasyfikacji PK zdobył także Paweł Wąsek, zajmując 18. lokatę. Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła Aleksander Zniszczoł i Bartosz Czyż zajęli odpowiednio 39. i 43. miejsce.

Reprezentant Niemiec Eric Frenzel wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (1 skok - skocznia HS-98 / bieg na 10 km) w austriackim Ramsau am Dachstein, które odbyły się 16 grudnia. Na 37. pozycji uplasował się Paweł Słowiok z Wisły. Niestety, po raz kolejny, eliminacyjnego konkursu skoków narciarskich (runda prowizoryczna) nie przebrnął Adam Cieślar. Z kolei 17 grudnia wygrał Niemiec Fabian Riessle, a nasi dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar niestety nie punktowali, zajmując odpowiednio 37. i 50. miejsce.