Miasto Wisła - oficjalna strona

Starty wiślan: Piotr Żyła na podium w Hinterzarten

31.07.2017

Oto wyniki sportowe z ostatniego okresu.

Piotr Żyła zajął 3. miejsce w konkursie FIS Grand Prix w skokach narciarskich, który rozegrano 29 lipca w niemieckim Hinterzarten. Lepsi od zawodnika WSS Wisła okazali się jedynie Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) oraz reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe.

Wyniki - skocznia HS-108 (K-95)

1 Dawid Kubacki Polska 283,3 pkt. 105,0 i 104,5 m
2 Stephan Leyhe Niemcy 271,4 pkt. 102,5 i 103,5 m
3 Piotr Żyła Polska 269,8 pkt. 102,5 i 103,5 m

W dniach 22-23 lipca w niemieckim Ruhpolding odbyły się zawody dzieci i młodzieży skokach narciarskich z cyklu FIS Schüler Grand Prix. W zawodach wziął udział Wiktor Szozda (WSS Wisła), który w turnieju indywidualnym dwunastolatków zajął 5. miejsce, a w zawodach drużynowych wespół z Sarą Tajner (SS-R LZS Sokół Szczyrk), Kacprem Jarząbkiem (TS Wisła Zakopane) i Antonim Orawskim (LKS Olipia Goleszów) również uplasował się na 5. pozycji.

Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot wygrał III Rudzki Półmaraton Industrialny, który odbył się 29 lipca w Rudzie Śląskiej. Jakub Glajcar z Wisły uplasował się na 15. pozycji, a w grupie M-30 był 4.

29 lipca w Szczyrku rozegrano Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich. Z grona reprezentantów WSS Wisła na podium stanął jedynie Arkadiusz Jojko, który zajął 2. miejsce w rywalizacji młodzików (Junior C). W kategorii open najlepiej z wiślańskich skoczków zaprezentował się Paweł Wąsek, który był 6. W "10" znalazł się również Aleksander Zniszczoł (10. lokata). W kategorii Junior B Szymon Jojko zajął 5. miejsce, podobnie jak Paulina Cieślar w rywalizacji kobiet.

29 lipca na terenie kompleksu skoczni w Wiśle Centrum odbyły się zawody dzieci i młodzieży pod nazwą Międzynarodowe Skoki Narciarskie w skokach narciarskich na igielicie, cześć II. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Nicole Konderla (WSS Wisła), Zuzanna Rapacz (KS Evenement Zakopane), Kalina Sobczyk (KS Evenement Zakopane), Marcin Wróbel (AZS Zakopane), Wiktor Szozda (WSS Wisła), Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła) oraz Kacper Błaszczak (LKS Klimczok Bystra). Na podium znaleźli się jeszcze Jakub Cieślar, Michał Cieślar, Wiktoria Kiersnowska i Dorota Kawulok z WSS Wisła.

30 lipca rozegrano I rundę Pucharu Polski w piłce nożnej na szczeblu skoczowskiego Podokręgu. Zespół WSS Wisła pokonał na wyjeździe Błękitnych Pierściec 6:0 i awansował do kolejnej rundy zmagań. Gole dla drużyny trenera Tomasza Wuwra zdobywali: Bartłomiej Rucki (3), Sebastian Juroszek (2) i Szymon Płoszaj.