Miasto Wisła - oficjalna strona

Starty wiślan: Górska Przygoda 2016 i walki karateków

15.11.2016

12 listopada w Wiśle odbyła się trzecia edycja imprezy sportowo-rekreacyjnej Górska Przygoda. W rywalizacji biegaczy na dystansie 17 kilometrów najlepszy okazał się Bartosz Misiak z Czeskiego Cieszyna, który wyprzedził Jana Wąsowicza z Krakowa oraz zeszłorocznego zwycięzcę Patryka Piaseckiego z JBG-2 Professional MTB Team Wisła. Pozostali reprezentanci naszego miasta w biegu głównym zajęli następujące miejsca: 77. Łukasz Szalbot, 105. Janusz Malczyk, 118. Łukasz Pietryja, 187. Mariusz Kobiela, 268. Dariusz Cieślar, 330. Iwona Boś. Wśród kobiet dystans najszybciej pokonała Michalina Mendecka z Łazisk Górnych. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Michalina Mendecka, Justyna Adamus-Kowalska z Katowic, Katarzyna Kanclerz-Januszewska z Jastrzębia-Zdroju, Bartosz Misiak, Patryk Piasecki, Jan Wąsowicz oraz Janusz Magiera z Wodzisławia Śląskiego. W marszu nordic walking na dystansie 12,5 kilometra zwyciężyli: Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic i Barbara Olschimke-Marmurowicz z Katowic. 10. lokatę zajął Henryk Procner z Wisły. Natomiast w biegu dzieci triumfowali Gabriel Boś z Wisły i Julia Uznańska z miejscowości Praszka.

Zawodnicy UKS Centrum Wisła sześciokrotnie stawali na podium drugiego turnieju Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym, który odbył się w 5 listopada w Katowicach. Dwukrotnie na jego najwyższy stopień wskoczył Bartosz Baczyński - triumfator zmagań w kategorii do 60 kilogramów w formułach Fighting oraz Fighting bez I fazy. Ponadto Jeremiasz Bujok był 2. w kategorii do 81 kilogramów w formułach Fighting i Ne Waza, Jan Nosowicz zajął 2. miejsce w kategorii do 41 kilogramów. Z kolei 12 listopada w Krakowie odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzieżowców i Juniorów Młodszych w ju-jitsu. W ramach imprez towarzyszących rozegrano turniej juniorów, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jeremiasz Bujok. Zawodnik UKS Centrum Wisła zajął 2. miejsce w kategorii wagowej do 73 kilogramów.