Starty wiślan

9.03.2016

Oto wyniki naszych sportowców, osiagane w minionym okresie.:

• 29 lutego na stoku Kiczery w Wiśle odbyły się czwarte w tym sezonie zawody IX Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Kaja Sołek (ŻKN Żywiec), Aniela Sawicka, Antonina Sawicka, Wiktoria Góra (wszystkie KS MMS Dendysski Koszarawa), Anna Seredyńska (MKS Zryw Bielsko-Biała), Maja Wieczorek (MKS Skrzyczne Szczyrk), Michał Brachaczek (SR-S Czantoria Ustroń), Jan Grodecki (MKN Zryw Bielsko-Biała), Jakub Skiba (KS MMS Dendysski Koszarawa), Kamil Cygan (KS Beskidy Bielsko-Biała), Mikołaj Tusiewicz (KS MMS Dendysski Koszarawa) oraz Antoni Piazza (KS Beskidy Bielsko-Biała).
  • 2 marca w Skoczowie rozegrano finał powiatowy siatkarskich zmagań szkół ponadgimnazjalnych. 4. miejsce zajęła reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle.
  • Artur Kukuła po raz pierwszy w tym sezonie wystartował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W konkursie rozegranym 4 marca w norweskim Vikersund zawodnik WSS Wisła zajął 37. miejsce. Zwyciężył reprezentant Słowenii Rok Justin. Dzień później, 5 marca, Artur Kukuła był 30., a zwyciężył reprezentant Niemiec David Siegel.
  • Reprezentant Niemiec Eric Frenzel wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w niemieckim Schonach, które rozegrano 5 marca. Adam Cieślar (WSS Wisła) nie zdołał tym razem wywalczyć punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, plasując sie na 32. pozycji. 6 marca rywalizowało już tylko 30 najlpeszych dwuboistów, więc nasz zawodnik nie startował.
  • Paweł Słowiok zajął 25. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej, rozegranych w dniu 5 marca we francuskim Chaux-Neuve. Dzień później, 6 marca, wiślanin był 38.
  • Blisko tysiąc pięciuset uczestników stanęło na starcie biegu głównego czterdziestej edycji Biegu Piastów, która odbył się 5 marca na Polanie Jakuszyckiej. W biegu na dystansie 54 kilometrów techniką klasyczną zaliczanym do klasyfikacji FIS Worldloppet Cup (czyli inaczej mówiąc Pucharu Świata w narciarskich biegach długodystansowych) 157. miejsce zajął Krzysztof Hatlas z Wisły, który w grupie M-30 był 37. Z kolei dzień później, 6 marca, w biegu na dystansie 25 km techniką dowolną 137. był Roman Kędzior z Wisły, kóry w grupie M-30 zajał 27. lokatę.
  • Prawie stu miłośników biegówek stanęło na starcie 41. Międzynarodowego Biegu o Istebniański Bruclik, który odbył się 6 marce na szczycie Kubalonki. W zawodach nieźle zaprezentowali się biegacze z Wisły. W grupie dziewcząt z klas V-VI szkół podstawowych triumfowała Małgorzata Szalbot z WSS Wisła. 2. lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Laura Wantulok (WSS Wisła) - dziewczęta z klas III-IV szkół podstawowych oraz Gabriel Boś (WAB Wisła) - chłopcy z klas V-VI szkół podstawowych. Blisko podium znaleźli się również Natalia Bury (WSS Wisła) - 4. miejsce wśród kobiet w wieku 17-25 lat, Iwona Boś (WAB Wisła) - 4. miejsce wśród kobiet w wieku powyżej 36 lat, Mariusz Boś (WAB Wisła) - 5. miejsce wśród mężczyzn w wieku 40-49 lat, oraz Tomasz Wąsowicz (WSS Wisła) - 5. miejsce wśród chłopców z klas V-VI szkół podstawowych.