Miasto Wisła - oficjalna strona

Skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego na medal

23.10.2023

W sobotę, 21 października, na obiekcie HS-104 w Szczyrku skoczkinie i skoczkowie narciarscy walczyli o medale Mistrzostw Polski w konkursie indywidualnym. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Anna Twardosz z klubu KS AZS AWF Katowice oraz Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Drugie i trzecie miejsce należało kolejno do Nicole Konderli i Piotra Żyły oraz Natalii Słowik i Kamila Stocha.

W konkursie drużynowym rozgrywanym w niedzielę podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szczyrku pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zwyciężył. Złote medale dla wiślańskiego klubu zdobyli: Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła. Drugie miejsce zajęło TS Wisła Zakopane I, a trzecie - AZS Zakopane.

Na miejscu 6 zawody ukończyła druga drużyna z WSS Wisła w składzie: Mikołaj Wantulok, Tymoteusz Cienciała, Miłosz Krzempek, Wiktor Szozda.

Z kolei trzecia drużyna wiślańskiego klubu uplasowała się na 13 pozycji, a jej skład tworzyli: Tomasz Samiec, Grzegorz Mitręga, Wojciech Cieślar i Jakub Cieślar.  W zawodach łącznie wystartowało 17 zespołów.

Konkurs drużynowy w Szczyrku zakończył tegoroczną edycję Letnich Mistrzostw Polski. Dla zawodników Kadry Narodowej był to ostatni występ przed inauguracją Pucharu Świata w Ruce. Pierwsze zawody nowego sezonu zaplanowano na 25 listopada.