Miasto Wisła - oficjalna strona

Sekcja tenisa stołowego zainaugurowała działalność

4.10.2016

3 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworniku zainaugurowała swoją działalność sekcja tenisa stołowego. Szkolenie z ping-ponga będzie prowadził Uczniowski Klub Sportowy Wiślańskie Orły.

Klub dotychczas zajmował się szkoleniem młodych piłkarzy, teraz poszerza swoją działalność. Do sekcji piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, dołączają Wiślańska Sekcja Kendo "Genryoku" oraz sekcja tenisa stołowego, która zainaugurowała swoją działalność 3 października. Podczas imprezy zorganizowanej przez UKS Wiślańskie Orły obecni byli m.in.: burmistrz Wisły Tomasz Bujok, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Katarzyna Czyż, prezes UKS Wiślańskie Orły Tomasz Pepłowski, oraz zawodnicy i trenerzy. Gościem specjalnym spotkania była Bożena Waldowska, małżonka prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciecha Waldowskiego, która wręczyła gospodarzowi miasta okolicznościową koszulkę. 

- Jako osoba uprawiająca sport, cieszę się, że w naszym mieście pojawiła się możliwość uprawiania tenisa stołowego. Widzimy, że Wiślańskie Orły wzmacniają swoją pozycję i rozbudowują swoje struktury. Do piłki nożnej dołączyła sekcja kendo, która ma już ugruntowaną pozycję w naszym mieście, a teraz grupa pozytywnie zakręconych pasjonatów tenisa stołowego postanowiła nie tylko grać i reprezentować Wisłę, ale również zająć się dzieciakami i dać im możliwość trenowania ping-ponga. To bardzo cenna inicjatywa, za którą dziękuję, gdyż grupa "Wiślanie" robi to całkowicie społecznie. Do tego panowie sami kupują sprzęt, doposażają hale sportowe i pokazują, że bardzo im zależy na tym, żeby ta dyscyplina sportu się w Wiśle rozwijała. Za tą działalnością idzie również wsparcie ze strony Polskiego Związku Tenisa Stołowego, za co dziękuję i jeszcze raz gratuluje wszystkim osobom, dzięki którym ta sekcja powstała - komentuje Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczął Paweł Juchniewicz, jeden z założycieli UKS Wiślańskie Orły, który powitał zaproszonych gości, zawodników i rodziców, którzy licznie stawili się na spotkaniu. Następnie zaprosił Sekcję Kendo "Genryoku" do zaprezentowania tej tradycyjne sztuki walki. Po efektownym pokazie przyszedł czas okolicznościowe przemówienia i pierwszy trening tenisa stołowego, który poprowadził trener sekcji Zdzisław Felski.

Zajęcia z tenisa stołowego będą się odbywały w poniedziałki (18:00-20:00) i piątki (16:30-18:30).


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy