Miasto Wisła - oficjalna strona

Ruszyła rekrutacja do szkół średnich

17.05.2021

Dziś rusza rekrutacja do szkół średnich dla uczniów kończących kształcenie w szkołach podstawowych. Przypominamy tegoroczną ofertę dla ósmoklasistów. 

 

Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle

Drogi Ósmoklasisto! Jeśli chcesz kontynuować naukę na wysokim poziomie, a jednocześnie rozwijać swoje pasje i uczyć się w przyjaznej atmosferze, zapraszamy do Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle.

W naszej szkole zapewniamy indywidualne podejście do ucznia, ze względu na kameralną i bezpieczną atmosferę. Uczestniczymy w programach europejskich i działaniach charytatywnych,  współpracujemy z instytucjami kultury w regionie oraz promujemy folklor.

Wyróżnia nas aktywne i różnorodne życie szkoły – liczne konkursy, prelekcje zaproszonych gości, projekty edukacyjne, aktywne przerwy, rajdy integracyjne i wycieczki turystyczne. Do dyspozycji mamy także szkolną stołówkę oraz sklepik, a budynek mieści się w pięknym otoczeniu parku.

Nasza placówka objęta jest patronatem ATH w Bielsku-Białej oraz AWF w Katowicach, dzięki czemu uczniowie uczestniczą w zajęciach na tych uczelniach.

 

 

W roku szkolnym 2021/2022 proponujemy następujące klasy:

Oddział ratowniczo-medyczny (tzw. biol-chem) z rozszerzoną biologią, chemią i językiem angielskim oraz przedmiotem uzupełniającym - ratownictwo medyczne.  

 

Oddział społeczno-prawny z rozszerzoną historią, językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie oraz  przedmiotem uzupełniającym – wiedza o mediach współczesnych. 

 

 

Oddział sportowy z rozszerzoną biologią i geografią. W oddziale tym jest 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. Oddział sportowy będzie ukierunkowany przede wszystkim na rozwój umiejętności piłkarskich (piłka nożna i piłka ręczna). Zajęcia z wychowania fizycznego oraz zajęcia w klubach sportowych będą skorelowane. 

 

Oddział Mistrzostwa Sportowego z rozszerzoną biologią i językiem angielskim.
W oddziale tym jest 16 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. Ukierunkowany przede wszystkim na rozwój umiejętności koszykarskich. Zajęcia z wychowania fizycznego oraz zajęcia w klubie sportowym będą skorelowane.   

Więcej informacji na: www.lowisla.pl oraz www.facebook.com/lostalmach/ ZAPRASZAMY!

  

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im.Wł.Reymonta w Wiśle

Technikum i Szkoła Branżowa I st.

Na pewno nasza szkoła – Patelniok, bo w Wiśle tak o nas mówią, kojarzy Ci się z gotowaniem lub pracą w hotelu – bardzo dobrze! Jesteśmy dumni z wieloletniej, bogatej tradycji kształcenia w kierunkach bezpośrednio związanych z regionem.

Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy i chcąc zaspokoić ciekawość uczniów zainteresowanych branżami innymi, niż turystyczne, edukujemy także w kierunkach ekonomicznych (technik handlowiec, technik ekonomista, technik rachunkowości). A jeżeli masz w planach krótszy cykl nauki, zapraszamy Cię do 3-letniej Szkoły Branżowej I st.

 

Oferta  edukacyjna ZSGH na rok szkolny 2021/22:

5-letnie Technikum, kierunki:

 - technik hotelarstwa
 - technik ekonomista
 - technik rachunkowości
 - NOWOŚĆ: technik handlowiec
 - technik żywienia i usług gastronomicznych

 - technik organizacji turystyki

Rekrutacja: http://zsgh.wisla.pl/strona/rekrutacja-technikum

 

W 3-letniej Szkole Branżowej I stopnia uczymy w zawodach:
 - NOWOŚĆ: pracownik obsługi hotelowej;
 - NOWOŚĆ: operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych – klasa z praktyką w Lys Fusion Poland Sp. z o.o. ;

 - zapraszamy także do klasy wielozawodowej, gdzie na pewno znajdziesz profesję w sam raz dla siebie.

Rekrutacja: http://zsgh.wisla.pl/strona/rekrutacja-szkola-branzowa

 

Strona internetowa szkoły: www.zsgh.wisla.pl
Filmy YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZE__4vzHxhvmifw-DbgLkA
Facebook: https://www.facebook.com/zsgh.wisla
Instagram: https://www.instagram.com/zsghwisla/

 

Co wyróżnia ZSGH w Wiśle?

  • Naprawdę nauczymy Cię a później utrwalimy praktyczne umiejętności związane z wybranym przez Ciebie zawodem. Kiedy to się odbywa? Podczas licznych wizyt studyjnych w różnych firmach oraz podczas warsztatów ze specjalistami rozmaitych branż.  Nie zatrzymała nas pandemia – zobacz na naszym fb jak aktywni zawodowo pozostajemy.
  • Oddelegujemy Cię na praktyki w najlepszych przedsiębiorstwach w regionie lub na terenie całego kraju.
  • Jeżeli zechcesz, możesz z sukcesem uczestniczyć w konkursach i olimpiadach (m.in. z zakresu hotelarstwa, ekonomii, turystyki, w konkursach językowych, gastronomicznych, kelnerskich, barmańskich, sportowych).
  • Udoskonalisz umiejętności językowe ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa branżowego.
  • Pomożemy Ci uzyskać akredytację umiejętności zawodowych potwierdzonych certyfikatem ISO 9001.
  • Zadbamy także o Twój rozwój fizyczny, możesz uczestniczyć w rozmaitych zajęciach rekreacyjno – sportowych we wspaniałych okolicznościach wiślańskiej przyrody.

 

Prezentacja szkoły:

 

Prezentacja kierunków ekonomicznych:

 

Szkoła Branżowa:

 

Kompleksowa prezentacja oferty szkoły TUTAJ

Do Ustronia – po sąsiedzku!

 

Zbliża się czas, w którym uczniowie klas ósmych oraz ich rodzice podejmują pierwsze ważne decyzje, które nie pozostaną bez wpływu na dorosłe życie. Dotyczą one wyboru dalszego kierunku kształcenia. Aby ta decyzja była podjęta odpowiedzialnie, uczeń musi mieć wiedzę na temat oferty edukacyjnej przygotowanej dla niego przez szkoły ponadpodstawowe.

Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu może poszczycić się 70-letnią tradycją nauczania w rożnych zawodach, na rożnych szczeblach kształcenia. Do naszej szkoły uczęszcza spora grupa uczniów z Wisły, a wielu jej mieszkańców to nasi absolwenci. Naszym atutem jest również bardzo dobra komunikacja autobusowa z Wisłą, a także lokalizacja szkoły tuż obok przystanku w centrum Ustronia.

Film promujący szkołę: 

 

 

Nasza szkoła to idealna propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć nowy i poszukiwany zawód na rynku pracy. Oferta naszego technikum jest dostosowana pod aktualne potrzeby rynku pracy. Dotychczas prowadziliśmy rekrutację na trzy rozwijające się kierunki: technik mechanik (CNC), technik informatyk oraz technik programista. Od nowego roku szkolnego wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną o nowy, atrakcyjny kierunek: technik spawalnictwa!

W szkole branżowej specjalizujemy się w zawodzie elektromechanik oraz sprzedawca. Proponujemy również kształcenie w klasie wielozawodowej, w oparciu o praktyki zawodowe w zakładach pracy.

 

Zobacz szczegóły oferty: https://www.zstustron.edu.pl/index.php/nabor-2021-2022

Nasza szkoła to 70 lat tradycji, doświadczenia i rozwoju. Jeżeli jesteś ciekaw, co się u nas dzieje kliknij:

    

Strona szkoły: https://www.zstustron.edu.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Technicznych-w-Ustroniu-379858752091561/

YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBFfFN1HVSY89H19fFDsEvdjRSNviVOs9


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy