PŚ Wisła 2019: triumf Daniela Andre Tande!

24.11.2019

24 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbył się pierwszy w sezonie 2019/20 indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przy dopingu fantastycznej wiślańskiej publiczności najlepiej skakało się Norwegowi Danielowi Andre Tande, który triumfował w zawodach i jako pierwszy przywdział w bieżącym cyklu żółty plastron lidera.

Skoczek ze Skandynawii osiągał odległości 127 i 129 m, za które otrzymał notę 241,4 pkt. Drugie miejsce nieoczekiwanie zajął reprezentant Słowenii Anze Lanisek z notą 225,6 pkt. za dwie równe próby na odległość 126 m. Na trzecim stopniu podium, ku uciesze biało-czerwonej publiczności, stanął Kamil Stoch. Polak za skoki na 118 i 126,5 m uzyskał 224,2 pkt.

Niestety zawodnicy z Wisły zajęli miejsca poza finałową “30”. Piotr Żyła, na którego liczyliśmy najbardziej, niestety zaliczył groźny upadek. Wiślanin zakrwawiony, poobijany i zdenerwowany opuszczał zeskok. Ostatecznie został sklasyfikowany na 35. pozycji. Paweł Wąsek był 39., a Aleksander Zniszczoł 44. Ze względu na silny i zmienny wiatr konkurs był dość loteryjny.

Po zawodach prezydent Andrzej Duda, który również kibicował skoczkom w Wiśle, wręczył odznaczenia państwowe. Otrzymali je Adam Małysz, Stefan Horngacher i Stefan Hula.

Organizatorzy po raz kolejny staneli na wysokości zadania i znakomicie przygotowali obiekt. Dzięki temu zawody mogły się bez przeszkód odbyć a kibice skoków, którzy w ten weekend odwiedzili nasze miasto, z pewnością na długo zapamietają ten czas.