Miasto Wisła - oficjalna strona

Przed nami Modelarski Rajd Wisły

8.06.2021

Samochodowy Rajd Wisły zna wielu. Nic w tym dziwnego, bo to kawał historii polskiej motoryzacji, druga tego typu najstarsza impreza w kraju. Niestety w ostatnich latach organizatorzy tej legendarnej imprezy nie mieli wiele szczęścia, bo często był tak naprawdę bardziej poza Wisłą i utracił swój prestiż oraz rangę. A to przecież w „Perle Beskidów” narodziła się ta impreza, która w swojej historii była zaliczana do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czy nawet w pewnym okresie do Mistrzostw Europy.

Tymczasem Wisła już w czerwcu zorganizuje ponownie Rajd Wisły – ale zupełnie inny niż te 65 edycji, który odbyły się do tej pory. Co ciekawe, na starcie pojawią się prawdziwe rajdówki tyle, że dziesięciokrotnie mniejsze... Czy to w ogóle możliwe? TAK, bo rywalizować ze sobą będą profesjonalne modele rajdowe zdalnie sterowane, wykonane w skali 1/10.

 

Modelarski Rajd Wisły odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 roku w Zabytkowym Parku Przygód w Wiśle (część parku im. S. Kopczyńskiego w Wiśle Centrum, przy bulwarze nad rzeką). Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00, a pierwszy odcinek specjalny będzie zlokalizowany pośród miniatur charakterystycznych budowli miast położonych wzdłuż rzeki Wisły (park miniatur w Wiśle). To profesjonalne zawody dla modelarzy, stanowiące trzecią rundę Śląskiej Ligi Rajdowej RC w sezonie 2021. W zmaganiach weźmie udział blisko 50 zawodników, wśród nich dorośli (klasa WRC) i dzieci (klasa Junior – do 12 lat). Modele startujące w zawodach napędzane są silnikami elektrycznymi, a ich karoserie to często wierne kopie tych rajdówek znanych z Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy nawet Mistrzostw Polski. Organizatorzy nie wykluczają także udziału gości specjalnych z rajdowego świata. Dodatkową atrakcją będą również pokazy zdalnie sterowanych czołgów w skali 1/16, która przygotują modelarze z Grupy RCTANK.PL

- Ta impreza, to z jednej strony poważna rywalizacja dla naszych zawodników, tych małych i tych dużych, ale z drugiej strony to doskonała impreza familijna, która spodoba się i dzieciom i ich rodzicom. To fajny sposób na spędzenie ciekawej niedzieli, poznanie mało spotykanego w Polsce hobby – przekonuje Wojciech Rozkoszny z R5 RC Garage, organizator rajdu modelarskiego w Wiśle. - Taki motosport w małej skali jest równie ciekawy, równie emocjonujący, jak ten prawdziwy, a na pewno o wiele, wiele tańszy. Uczy cierpliwości, dobrej organizacji, mechaniki, elektroniki, to świetna sprawa jako wspólna pasja np. dla taty i dzieci. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania przy trasie i podziwiania tego, co wokoło się będzie działo. A jeśli ktoś „połknie bakcyla” to na pewno wśród zawodników uzyska wiele cennych informacji od czego zacząć przygodę z modelami RC. – dodaje Wojciech Rozkoszny.

Organizatorami I. Modelarskiego Rajdu Wisły są:

Miasto Wisła, Śląska Liga Rajdowa RC, Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B oraz R5 RC Garage

Wydarzenie powstało przy wsparciu:

Browar Zarzecze, Zakłady Mięsne Legierski - Istebna, Cukiernia u Janeczki, Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B – Wisła, Miasto Wisła, Zobavi.pl

Harmonogram czasowy:

10.00 – Start Imprezy, OS 1

10.30 – 15.30 Pozostałe odcinki specjalne, strefa serwisowa, pokazy czołgów RC, pokazy innych modeli RC.

Ok. 16.00 – Wręczenie nagród dla zwycięzców

*Organizator zastrzega możliwość zmian w harmonogramie.

 

Kontakt organizacyjny i medialny:

Wojciech Rozkoszny, tel. 606 875 344, wojciech.rozkoszny@gmail.com

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy