Miasto Wisła - oficjalna strona

Piknik Spadochroniarski po raz szósty

3.10.2016

1 października w Wiśle odbył się VI Piknik Spadochroniarski. Sympatycy militariów i historii polskiego wojska mieli w czym wybierać.

Impreza rozpoczęła się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle, gdzie prezentację multimedialną na temat Cichociemnych przedstawił dr Bogdan Rowiński. Była także możliwość spotkania się z ostatnim żyjącym Cichociemnym kpt. Aleksandrem Tarnawskim.

Jak zwykle przy okazji Pikniku Spadochroniarskiego nie mogło zabraknąć atrakcji na świeżym powietrzu. Na terenie Parku Kopczyńskiego (za blokami) odbywały się dynamiczne i statyczne pokazy jednostek wojskowych, stowarzyszeń, grup rekonstrukcji historycznej oraz ASG. Największą atrakcją dla zgromadzonych widzów były skoki spadochroniarzy. Dla dzieci przewidziano tor małego komandosa, były konkursy z nagrodami, można było również skorzystać ze strzelnicy ASG. W sali Wiślańskiego Centrum Kultury prezentowana była wystawa eksponatów z Muzeum Spadochroniarstwa, mieszczącego się w obiekcie „Agawa” w Wiśle (ul. Przylesie 1A).

Organizatorami VI Pikniku Spadochroniarskiego byli: XVIII Oddział Ziemi Cieszyńskiej Związku Sił Spadochroniarzy, Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle, 23. Koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Bielska-Białej, Koło Historyczne I Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy oraz Urząd Miejski w Wiśle.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy