Miasto Wisła - oficjalna strona

Piernikowy sukces

4.01.2021

 

Uczniowie ZSGH w Wiśle: Karolina Pogorzelska, Alicja Łacek z klasy 2HG, Małgorzata Łacek, Karolina Skurzok, z klasy 2GG, Mikołaj Bebek i Anna Poloczek z klasy 3TG, wzięli udział w I ogólnopolskim konkursie artystycznego dekorowania pierników dla uczniów szkół  gastronomicznych „dekor – PIERNIK – art”, organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  własnoręcznie wypieczonego piernika, do zdobienia którego należało użyć lukru. Wymiary pracy nie mogły przekroczyć rozmiarów  30cm x 30cm, praca mogła składać się z jednego lub kilku pierników. Zabronione natomiast było użycie  gotowych elementów dekoracyjnych. Udział w konkursie zdeklarowało aż 65 uczniów z całej Polski. Nadesłane prace konkursowe były  oceniane przez profesjonalne jury, składające się wybitnych cukierników: Anny Dziedzic „Lukrowanki Anki”, Agaty Kubackiej z konińskiej „Słodkolandii”, Daniela Bauera, Igi Sarzyńskiej – Komorowskiej i Pawła Mieszały. Na zwycięzcę konkursu czekał profesjonalny kurs pracy z lukrem królewskim. Całe święta z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników, emocje rosły z każdą godziną, ponieważ prace były na wysokim poziomie. Wreszcie jury podało wyniki.

Werdyktem jury II miejsce w ogólnopolskim konkursie zajął Mikołaj Bebek ze swoimi pierniczkami wykonanymi wzorem krzyżykowym.

Mikołaj w swoim zgłoszeniu napisał „Moją pasją jest cukiernictwo. Pierniki zostały upieczone według receptury mojej babci. Zdobienie pierników wykonałem metodą haftu krzyżykowego, który jest wykorzystywany w naszych tradycyjnych wyrobach oraz strojach regionalnych. Każdy piernik tworzę samodzielnie według własnego projektu i staram się, aby były to niepowtarzalne i oryginalne wzory”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życząc im niekończącej się pasji do cukiernictwa, a Mikołajowi jeszcze raz gratulujemy wygranej.

 

Iwona Gomola


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy