Pętla Beskidzka za nami

4.07.2016

W dniach 2-3 lipca odbyła się dzięsiąta edycja zawodów kolarskich Road Maraton "Pętla Beskidzka" - Memoriał Jana Ferdyna. W pierwszym dniu rywalizowano na dystansach, w drugim rozegrano "czasówkę".

Maraton rowerowy na dystansie 230 km wygrał Przemysław Szlagor (Rogelli Team). Jako drugi ten dystans pokonał Dawid Krzepina (Rogelli Team), a na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Słup (Sokół Kęty). Na krótszym dystansie 165 km triumfował Blażej Wojciechowski (Ostrowska Kawaleria Kolarska), drugi był Wojciech Kokosiński (OTR Interkol), a trzeci Rafał Wrożyna (Jafi Sport Bike Team).

Zawodnicy, którzy nie zdecydowali się na rywalizację na dłuższych dystansach mogli wziąć udział w tzw. wyścigach na rundach. Zmagania na dystansie 96 kilometrów wygrał Piotr Tomana (WLKS Krakus BBC Czaja). Pozostałe miejsca na podium zajęli Łukasz Kunc (Thule - JMP) oraz Marcin Kobiałka (OŚKA Warszawa). Natomiast kobiety oraz najstarsi z grona mężczyzn (60+) do pokonania mieli trasę o długości 78 kilometrów. Najlepszy czas na tym dystansie wykręciła Natalia Kołodziej (Silesiabikes.pl), druga była Angelika Grabiec ze Skrzyszowa, a na trzeciej pozycji uplasował się Jerzy Żuber (Roweromania).

W drugim dniu zawodów zaliczanych do klasyfikacji cyklu "Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton" rozegrano jazdę indywidualną na czas pod górę. Zawodnicy i zawodniczki "wspinali się" na Kubalonkę ulicą Zameczek. Podobnie jak przed rokiem zwycięzcą został Piotr Tomana (WLKS Krakus BBC Czaja). Drugie miejsce zajął Krzysztof Grudzień (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) a trzecie Mikołaj Szewczyk (Bodyicoach Cycling Team). Najszybsza z pań Izabela Sikora zajęła w "generalce" 37. lokatę.

Zdjęcia: Michał Kuźma i Katarzyna Bańka