Miasto Wisła - oficjalna strona

Organizacja ruchu w ramach FIS Grand Prix

21.08.2020
W związku z organizacją zawodów FIS Grand Prix Wisła 2020 w skokach narciarskich oraz licznymi remontami na odcinku trasy prowadzącej do Wisły, należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, jak zawsze, będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora

Od 21 do 23 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się treningi, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już w piątek 21 sierpnia o 16.00 rozpoczną się oficjalne treningi skoczków, a następnie kwalifikacje. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu w rejonie skoczni. Zawody, których rozpoczęcie zaplanowano na sobotę 22 sierpnia o godzinie 16.30 (seria próbna, konkurs indywidualny rozpocznie się o 17.30), potrwają do niedzieli.

Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę i niedzielę, od godz. 14.00 do zakończenia zawodów, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka - od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do skrzyżowania z ul. Koszarzyska.

Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

W rejonie skoczni po zakończeniu zawodów ruch pojazdów może być utrudniony w związku z opuszczeniem terenu skoczni przez kibiców. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

Po zakończeniu konkursu, w celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zalecamy powrót do domów objazdem DW 942 przez Szczyrk. Trasą alternatywną pozostaje również droga przez Czechy - w tym wypadku należy skorzystać z DW941 prowadzącą przez Istebną oraz odcinka DW943 w Jaworzynce w kierunku Jasnowic.

 

 

W związku z pandemią przypominamy również o nowych zasadach bezpieczeństwa wprowadzonych na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wszystkie informacje i zalecenia, w tym również pytania i odpowiedzi w tym zakresie znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy