Miasto Wisła - oficjalna strona

Olimpijczycy w SP 1 w Wiśle

16.09.2021

Troje świetnych sportowców - Monika Brzostek, Igor Sikorski i Marcin Prus - odwiedziło wczoraj Szkołę Podstawową nr 1 w Wiśle w ramach projektu "Włącz aktywność - bez względu na przeszkody" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczniowie z kilku starszych klas zgromadzili się w hali im. Wiślańskich Olimpijczyków, a tam czekali na nich już utytułowani goście. Zebranych przywitał sekretarz miasta Sylwester Foltyn oraz wicedyrektor szkoły Mirosław Szweda. Najpierw o zdrowym odżywianiu, wpływie cukru na nasz organizm i nawykach żywieniowych opowiadała Monika Brzostek - nasza najbardziej utytułowana siatkarka plażowa, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorów oraz siedmiokrotna Mistrzyni Polski.

Następnie do uczniów zwrócił się Marcin Prus, 97-krotny reprezentant Polski w siatkówce, wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata Juniorów z polską kadrą. Z wielką charyzmą mówił o tym, jak ważne jest, by w życiu mieć cel i uparcie do niego dążyć i że tylko ciężką i systematyczną pracą można do niego dojść.

Trzeci z wyjątkowych gości to Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang w roku 2018, niepełnosprawny alpejczyk startujący na monoski. Sportowiec opowiedział historię swojego kalectwa, a także o próbach dochodzenia do sprawności, treningach, motywacji, porażkach, ale też licznych osiągnięciach, które przyszły z czasem. 

Podziękowanie za spotkanie, w imieniu burmistrza, na ręce gości złożył Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia, autografy, indywidualne rozmowy ze sportowcami, a także obejrzenie medali zdobytych przez sportowców na najróżniejszych sportowych imprezach.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy firmy BDB Event, przy przychylności dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy