FIS Grand Prix już za nami

24.08.2020

Po pięciu miesiącach przerwy najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy powrócili do rywalizacji w zawodach międzynarodowych. Gospodarzem jedynych tego lata konkursów FIS Grand Prix była Wisła. W piątkowy wieczór zawodnicy rywalizowali w prologu o Puchar TVP Sport, w którym triumfował reprezentant Polski Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął kolejny z biało-czerwonych Dawid Kubacki, a trzeci tego dnia był Austriak Philipp Aschenwald. W zawodach wzięli udział również inni zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - piąty wynik uzyskał Piotr Żyła (125 m), na 11. pozycji prolog ukończył Tomasz Pilch (124,5 m), a dwie lokaty za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł (124,5 m), 27. Paweł Wąsek (116 m), 42. Kacper Juroszek (103 m).

Sobotni konkurs należał do podopiecznych Michała Doležala, którzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Wiśle. W pięknym stylu zwycięstwo na Skoczni im. Adama Małysza odniósł w sobotnim konkursie Dawid Kubacki. Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch, a podium uzupełnił nasz Piotr Żyła tracąc do triumfatora ponad 13 punktów. Trzecie miejsce wywalczył dzięki skokom na odległość 121,5 oraz 131 metrów. - Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów i cieszę się, że byłem na podium. Dziękuję wszystkim za doping - mówił zadowolony Piotr Żyła.

W pierwszym konkursie indywidualnym na wiślańskim obiekcie zaprezentowało się 46 skoczków narciarskich z 11 krajów. Czwarty był wiślanin Tomasz Pilch (127,5 i 126,5 m) i jest to najlepszy jak do tej pory rezultat w jego karierze. Miejsca pozostałych zawodników WSS Wisła: na 13. miejscu zawody ukończył Paweł Wąsek (123,5 i 120 m), 32. Aleksander Zniszczoł (116 m) i 36. Kacper Juroszek (114,5 m).

W niedzielnych zawodach nasi skoczkowie znów nie dali żadnych szans rywalom i po raz kolejny wywalczyli wszystkie miejsca na podium, a kolejność była identyczna jak w sobotnim konkursie. Poza zasięgiem rywali ponownie był Dawid Kubacki, który w pięknym stylu odniósł zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a podium uzupełnił Piotr Żyła. W niedzielnym konkursie wystartowało 40 skoczków narciarskich, wśród których podziwialiśmy walkę siedmiu reprezentantów Polski. Po raz kolejny w czołowej „10” zameldował się Tomasz Pilch, któremu siódme miejsce zapewniły skoki na odległość 121,5 oraz 124,5 metra. - Generalnie moje skoki są stabilne i cieszy mnie to, że nie pojawiają się takie próby, w których jest katastrofa. Skoki są powtarzalne zarówno
w treningu, jak i na zawodach i jestem z tego zadowolony - podsumowuje 20-latek, który ma za sobą bardzo udany i najlepszy jak dotąd weekend w zawodach najwyższej rangi. W konkursie wziął udział również zawodnik WSS Wisła Paweł Wąsek (121 i 120,5 m) uzyskując 20. miejsce.