Miasto Wisła - oficjalna strona

Dziewięćsił Festiwal w wiślańskiej odsłonie

10.06.2024

Dziewięćsił Festiwal to wydarzenie, które już po raz drugi organizowane jest w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Wiślańska odsłona zlokalizowana była na Cieńkowie, pod magicznym drzewem. Dzika czereśnia, która rośnie na samym szczycie wzniesienia jest dopełnieniem uroku, klimatu i piękna tego miejsca.

Wiślańską część festiwalu rozpoczęliśmy od warsztatów: „Śpiewanie na polanie” prowadzonych przez Joszka Brodę oraz „Spacer z zielarką”, na który uczestników zabrała Katarzyna Rucka – Ryś.

Zaś na scenie wkomponowanej w beskidzki krajobraz na samym początku wystąpił Wiślański Chór Kameralny. Koncertowy pokaz gry na ludowych instrumentach dał Joszko Broda, który zachwycił publiczność harmonijnymi dźwiękami  wydobywanymi z liścia czy słomy. Po jego występie odbył się konkurs gry na trąbicie, gdzie zarówno dzieci i jak i dorośli próbowali swoich sił w wydobywaniu dźwięków z pasterskiego instrumentu. Najlepiej na trąbicie zagrali: Kacper z Istebnej i Agata z Wisły, którzy w nagrody otrzymali upominkowe zestawy Naszej Kombuchy.

Po konkursie scenę opanował zespół Cuda Wianki, który folkowym brzmieniem oczarował publiczność zebraną pod magicznym drzewem. Totalną petardą wieczoru był ostatni z koncertów. Pełne energii rockowe dźwięki zespołu Potock nie tylko wpadały w echo, ale również podnosiły z leżaków, kocyków i porywały do tańca.

To był wspaniały, muzyczny czas, wypełniony spotkaniami, inspiracją, folklorem i pozytywną energią.

Przestrzeń łąki pod magicznym drzewem, która wypełniła się leżakami, pufami czy kocami, na których rozłożyli się widzowie została ku temu przygotowana przez właścicieli rancza Cieńków. Również oni zadbali, aby nikt nie wrócił z festiwalu głodny, zadbali właściciele Rancza Cieńków. Tego dnia można było skosztować tradycyjnych placków z blachy, serków góralskich czy dań z grilla.

Koncert ze sceny prowadził ubrany w góralski strój Rafał Cieślar, a wśród gości wydarzenia pojawili się m.in.: Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok wraz ze swoją zastępczynią Katarzyną Czyż-Kaźmierczak, Aneta Legierska – pełnomocnik marszałka województwa śląskiego, Wojciech Dziąbek – dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego wraz z pracownikami, Agnieszka Sikorska – dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej, Bogdan Kasperek – dyrektor Euroregionu Śląsk Cieszyński, Piotr Plewiński – dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy.

Koncert na Cieńkowie odbył się w ramach imprezy Dziewięćsił – Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego – nowej inicjatywy Samorządu Województwa Śląskiego. Wydarzenie ma ukazywać turystyczne walory i siłę dwóch marek turystycznych w południowej części województwa, czyli Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. W dziewięciu miejscowościach od piątku do niedzieli odbywały się najróżniejsze wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Oprócz Wisły Dziewięćsił gościł także w: Bielsku-Białej, Brennej, Cieszynie, Cięcinie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu i Żywcu.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie pod magiczne drzewo, za stworzenie radosnej i przyjaznej atmosfery.

Słowa podziękowań kierujemy także do wszystkich, którzy we współpracy z referatem Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle przyczynili się do zrealizowania tego festiwalu: właścicielom Rancza Cieńków i Kolei Linowej Cieńków, ekipie od sceny, światła i nagłośnienia Oho Art., Kamilli Księżnik z Wiślańskiego Centrum Kultury za piękną i oryginalną dekorację.

Mamy nadzieję, że festiwal na stałe wpisze się w kalendarz dużych wydarzeń w województwie śląskim, a także w Wiśle na Cieńkowie.Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
W górę
Women's Challenge 4 x 4
15.06.2024 do 16.06.2024
Hard Downhill League 2024
15.06.2024 do 16.06.2024
Zawody Psów Pasterskich
15.06.2024 do 16.06.2024
Koncert ORGANEK
23.06.2024
W dół

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy