Miasto Wisła - oficjalna strona

Dzień Dziadków w SP 2

22.02.2016

4 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem odbyły się obchody Dnia Dziadków, tradycyjnie połączone z recytatorskim konkursem gwarowym „Latosi pogwarki w Białce”, organizowanym już po raz szesnasty przez bibliotekę szkolną. W tym roku w programie artystycznym brali udział uczniowie wszystkich klas. Zostali oni przygotowani przez wychowawczynie: Ewę Kubacką-Kałużę, Joannę Pilch i Edytę Polok, a o oprawę muzyczną zadbała dyrektor Elżbieta Szajtauer, która wyćwiczyła z dziećmi na tę okazję utwory muzyczne wykonywane na dzwonkach i keyboardzie.

Podczas uroczystości zatańczyły też dziewczynki biorące udział w zajęciach kółka tanecznego Xdance, którego opiekunem jest Aleksandra Forias. Nie zabrakło niespodzianek - pięć minut przed rozpoczęciem nastąpiła przerwa w dostawie prądu spowodowana gwałtownym wiatrem, więc w ostatniej chwili byliśmy zmuszeni zmienić ustalony porządek programu artystycznego, co dostarczyło trochę emocji.

Po występach uczniów poszczególnych klas przyszedł czas na przeprowadzenie konkursu recytatorskiego, nad którego przebiegiem czuwały nauczycielki-bibliotekarki: Marta Procner i Alicja Pieszka. W tym roku wzięło w nim udział 15 uczniów z klas „0” do VI. Byli to: Wojtek Wrzecionko z kl. „0”, Dominik Juroszek, Wiktoria Madzia i Wiktoria Witucka z kl. I, Paulina Puszyńksa i Zuzia Wierzba z kl. II, Kuba Witucki z kl. III, Estera Bujok, Ela Kuś, Natalia Pilch i Oliwia Żegunia z kl. IV, Kinga Cieślar z kl. V oraz Artur Cieślar, Dawid Cieślar i Piotrek Wantulok z kl. VI. W jury zasiedli: Andrzej Pilch oraz emerytowane nauczycielki – Małgorzata Pilch i Julia Troszok. Dzieci recytowały poezję lub prozę wiślańskich poetów, a niektórzy prezentowali teksty napisane specjalnie dla nich przez rodziców lub dziadków. Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu, jury udało się na naradę, a w tym czasie odbywały się występy uczniów uczęszczających do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wiśle (Mikołaj Giza) i filii Ogniska Muzycznego w Bielsku-Białej działającego w naszej szkole (Dominika Cieślar, Ania Mosler, Hania i Marysia Pilch, Wiktoria i Jakub Wituccy, Wiktoria Martynek). Na zakończenie imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu: pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyło rodzeństwo – Wiktoria i Jakub Wituccy. Drugie miejsce zajęła Oliwia Żegunia, trzecie miejsce Kinga Cieślar, a wyróżnieni zostali: Natalia Pilch oraz Wojciech Wrzecionko, który, jako czterolatek, był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Referat Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle oraz Jarosława Gluzę. Nazwiska zdobywców I miejsca zostały umieszczone w pucharze ufundowanym w zeszłym roku przez Ewę Lazar, który razem z innymi pucharami zdobi gablotę przy wejściu do szkoły.

Podczas trwania uroczystości nasi mili goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych uczniów, otrzymali także miłe upominki przygotowane przez uczniów. Całość przeplatana była śpiewem góralskich pieśni ludowych.Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy