Miasto Wisła - oficjalna strona

Davide Bresadola wygrywa pierwszy konkurs w Wiśle

24.09.2016

24 września na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrano pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zwyciężył Włoch Davide Bresadola.

Podopieczny Łukasza Kruczka już w pierwszym skoku wyrobił sobie niemałą przewagę nad rywalami. Odległość 129,5 metra pozwoliła Włochowi wygrać pierwszą serię. W drugiej triumfator skoczył 124 metry i z notą 269,6 pkt. wygrał konkurs. - To moja pierwsza wygrana w Pucharze Kontynentalnym, więc jestem bardzo szczęśliwy - powiedział na podium włoski zawodnik.

Drugie miejsce wywalczył reprezentant Słowenii Domen Prevc, który za skoki na odległość 126, 5 i 125,5 metra uzyskał notę 268,2 pkt. Ku radości polskiej publiczności na najniższym stopniu podium staną Jan Ziobro, który za skoki na odległość 126,5 i 127 metrów uzbierał 267,4 pkt.

Z zawodników WSS Wisła punkty zdobył tylko Aleksander Zniszczoł, który był 18. 122,5 oraz 118,5 metra pozwoliły uzyskać notę 236,8 pkt. - Moje skoki nie są idealne. Na progu jeszcze to wygląda dobrze, ale ostatnio nie mogę sobie poradzić w powietrzu. Wrócił stary błąd i od konkursu w Lillehammer coś nie gra. Straciłem też na wadze. Staram się skakać technicznie poprawnie, ale jakoś nie wychodzi i nie jestem zadowolony ze swojego skakania. Punkty zdobyłem, ale to nie jest tak satysfakcjonujące, jak miejsce na podium - podsumował swój występ Olek.

Pozostali zawodnicy wiślańskiego klubu ukończyli zawody poza finałową "trzydziestką". 32. był Bartosz Czyż (117 m - 108,7 pkt.), 36. Paweł Wąsek (116,5 m - 106,0 pkt.), 48. Artur Kukuła (111 m - 95,1 pkt.), a 49. Tomasz Pilch (111 m - 93,8 pkt.).