Miasto Wisła - oficjalna strona

Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka po raz drugi!

7.06.2021

W niedzielę 6 czerwca po raz drugi odbył się Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Piękna pogoda sprzyjała zawodom, gdyż na starcie imprezy stanęło 129 uczestników w wieku od dwóch do trzynastu lat. Jest to o 11 uczestników więcej niż w poprzedniej edycji! Młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegu w zależności od wieku. Start i meta zlokalizowane były w parku Kopczyńskiego i aż miło było popatrzeć na sportowe zmagania dzieciaków, które tego popołudnia zebrały się wokół kamiennych wiślańskich niedźwiadków. 

Najmłodsza grupa milusińskich (roczniki 2015 i młodsi) ustawiła się na linii startu w jednej z parkowych alejek, by na przełaj przebiec 150 metrów do mety. W tej grupie najszybsi byli Zosia Juroszek i Szymon Kamiński. Na dystansie 500 metrów rywalizowały dzieci z roczników 2014-2012. Tutaj zwyciężyli Gabriela Bujok i Daniel Pilch. W kolejnej grupie (2011-2010) na dystansie 600 metrów zwyciężyi Amelia Juroszek i Rafał Kędzior. W najstarszej grupie wiekowej rywalizowano na dystansie 1200 metrów. Zwycięzcami tej kategorii zostali Amelia Macieiczek i Sławomir Kędzior. 

Dla każdego zawodnika i zawodniczki po ukończonym biegu przygotowany był pamiątkowy, drewniany medal, słodki poczęstunek oraz napoje. 

Wśród przeważającej liczby dzieci z Wisły, które wystartowały w imprezie, startowały również dzieciaki z Częstochowy, Krakowa, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej czy Drogomyśla, Pogórza i Istebnej. 

Młodych adeptów na trasach biegu dopingowało liczne grono kibiców, składające się w znacznej mierze z rodziców i bliskich. Wśród nich obecny był również burmistrz Tomasz Bujok, Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Sławomir Wantulok. Wręczyli oni również nagrody, dyplomy i statuetki trzem najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali dodatkowo maskotki wiślańskiego Niedźwiadka. W krótkim podsumowaniu burmistrz pogratulował wszystkim uczestnikom, wyraził ogromne zadowolenie z faktu, że w biegu wzięła udział tak duża grupa dzieci z Wisły. 

Całość kwoty z uiszczonych opłat startowych zostanie przekazana na pomoc w leczeniu jednego dziecka z terenu miasta Wisła. 

Za wszelką pomoc w przygotowaniach Biegu dziękujemy wolontariuszom -  uczennicom klasy III TT Technikum Hotelarskiego ZSGH w Wiśle. 

Wszystkim młodym uczestnikom, ich rodzicom i bliskim dziękujemy za wielką mobilizację i udział w biegu i już dziś zapraszamy na kolejne edycje charytatywnego biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. 

Fotorelacja z zawodów od Przemysława Legierskiego.

Obszerny fotoreportaż od Bartosza Kukucza jest też na stronie https://wiadomosci.ox.pl/ii-bieg-sladami-wislanskiego-niedzwiadka,69681 

 

Wyniki w załącznikach poniżej

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy