Miasto Wisła - oficjalna strona

Beskidzka Plaża w Wiśle

22.05.2016

W sobotę 21 maja kibice siatkówki plażowej mieli okazję podziwiać wiele emocjonujących spotkań, rozgrywanych na placu Hoffa i boisku w Parku Kopczyńskiego w ramach turnieju Beskidzka Plaża. Pogoda i frekwencja dopisały.

Oprócz spotkań eliminacyjnych turnieju głównego kobiet i mężczyzn, rozegrano również finały rozpoczętego w piątek turnieju Młoda Plaża. W turnieju dziewcząt triumfowała para Adrianna Gaś/Wiktoria Szumera, która pokonała w finale 2:0 w setach duet Aleksandra Świątkowska/Patrycja Jundziłł. Trzecie miejsce zdobyły Elżbieta Krawiec i Aleksandra Kibicka.

W turnieju chłopców wygrała para Marcin Krawiecki/Adam Rajski, która była zdecydowanie najlepsza. W finale triumfatorzy pokonali zespół Mateusz Podborączyński/Maciej Walczak 2:0 w setach. Brązowe medale zdobyli Bartosz Krzyżanowski i Michał Szabłowicz.

Hitem dnia był także pokazowy mecz Wisła kontra Reszta Świata. Reprezentacja naszego miasta wystąpiła w składzie: Tomasz Bujok - burmistrz, Piotr Żyła - skoczek WSS Wisła i reprezentacji Polski, Andrzej Kudełka - nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła, druh Jan Pilch - komendant miejski OSP w Wiśle, Zdzisław Pilch i Sławomir Wantulok - radni Rady Miasta Wisła i Łukasz Bielski - pracownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Wisła. W przeciwnej drużynie zagrali m.in. zawodnicy BBTS Bielsko-Biała Marcin Wika i Sergii Kapelus. Towarzyską potyczkę wygrali gospodarze turnieju, choć nie wynik był tutaj ważny, tylko dobra zabawa. Z grającymi na boisku zawodnikami świetnie bawiła się publiczność, a wszystkim "sterował" pełniący rolę spikera, sędziego, a czasami nawet... siódmego gracz Rafał "Rufi" Polak, który prowadzi w Wiśle Beskidzką Plażę.

Dziś, tj. 22 maja, decydujące mecze turnieju głównego. Zapraszamy do kibicowania od godz. 10:00.