Miasto Wisła - oficjalna strona

Będzie kolejna Zielona Pracownia w Wiśle!

17.06.2024

Po raz kolejny Wisła otrzymała dofinansowanie w konkursie Zielona Pracownia organizowanym od lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – tym razem dla SP2 w Wiśle Czarnym.  Wręczenie dyplomów z informacją o przyznaniu środków miało miejsce podczas Pikniku Ekologicznego w dniu 13 czerwca 2024 r. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Dyrektor SP2 Pani Alicja Pieszka wraz z grupą reprezentantów ‘dwójki’ odebrała symboliczny czek na kwotę 48 000 zł.  Przedmiotem Konkursu było stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Tytuł projektu czarniańskiej szkoły Wisła – siła źródeł  nie jest przypadkowy. Sam projekt ma na celu poznanie zagadnienia wody w szerokim aspekcie, a położenie szkoły tuż u źródeł najdłuższej rzeki w Polsce zachęca do zgłębienia tego obszaru badawczego. Powszechny H – wodór i O – tlen tworzą życiodajny związek H2O, a dzięki Zielonej Pracowni uczniowie będą mogli zbadać jego występowanie od najmniejszej cząsteczki po obieg wody w przyrodzie, a także wykorzystanie i ochronę tego drogocennego zasobu. Poszerzanie wiedzy przyrodniczo – geograficznej umożliwią liczne pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu, dzięki którym nauczyciel będzie mógł w innowacyjny sposób przekazywać treści podczas lekcji przyrody, biologii, geografii czy edukacji regionalnej, co z kolei pozwoli zwrócić uwagę uczniów na otaczający świat, zainteresować ich jego pięknem i ochroną jego zasobów. Aby proces nauczania przyniósł pożądane efekty, a przede wszystkim był ciekawy dla ucznia, zajęcia prowadzone w Zielonej Pracowni będą miały charakter obserwacyjny i doświadczalny.

Mamy nadzieję, że już od listopada uczniowie będą mogli w niestandardowy sposób  poznawać siłę źródeł rzeki Wisły w nowoutworzonej pracowni.

Wkład własny Gminy Wisła to kwota 12 000 zł.

 

Barbara SzalbotKalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy