Miasto Wisła - oficjalna strona

140 lat Szkolnictwa w Wiśle Głębcach

20.05.2024

Szkolnictwo jak mało która dziedzina życia łączy w sobie całe pokolenia ludzkie, lokalne społeczności, historie regionów i dzieła, dzięki którym wnuczka może czytać wiersz swojej babci, ojciec śpiewać z córką na scenie, a osoby, które kiedyś zasiadały w ławkach szkolnych, decydować dzisiaj o obliczu szkoły, dzielnicy, a nawet całego miasta. Niezwykle uroczyście, ale również sentymentalnie przebiegły obchody z okazji 140 lat Szkolnictwa w Wiśle Głębcach, które odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 dnia 26 kwietnia 2024 roku. W uroczystości udział wzięli: burmistrz miasta Wisły, pan Tomasz Bujok, dyrektor ZSP 1, pani Barbara Stefańska wraz z byłymi dyrektorami naszej placówki panem Andrzejem Cienciałą, panią Krystyną Hombek – Kaftaniak oraz panią Lidią Konik, a także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Samorządu Miejskiego, dyrektorzy i przedstawiciele wszystkich wiślańskich szkół podstawowych oraz średnich, Nadleśnictwa, Kościołów, Społecznego Ogniska Muzycznego, Wiślańskiego Centrum Kultury, Biblioteki Miejskiej, Samorządu Rodziców, Komitetu Osiedlowego oraz Koła Gospodyń Wiejskich, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz absolwenci, no i oczywiście obecni nauczyciele, pracownicy oraz dzieci i młodzież. Część historyczna składała się z dwóch prezentacji multimedialnych, traktujących o czternastu dekadach nauczania w Głębcach, na Małym Stożku oraz Kubalonce, a także o czasach obecnych, sukcesach i dalszych wyzwaniach, jakie stoją przed naszą szkołą. Przy tej okazji nie sposób było również nie wspomnieć, trudnych chwil, z jakimi się w tym roku szkolnym zmagaliśmy, czyli odejściem od nas śp. Izabeli Leśniewskiej, wicedyrektor oraz nauczycielki, która pozostawiła po sobie ogromną pustkę w naszych sercach. Część artystyczna była natomiast przeglądem pokoleń. Piosenki klasy 2, wiersz babci Marii Dziuk, odczytany przez wnuczkę Julię Bednarz, scenka regionalna uczniów kilku klas, pt. „Hańdownij Dóma i w Szkole”, a także występy absolwentów, tj. pana Pawła Szarca z córką Marceliną, Pawła Cieślara, Patryka Demkowskiego czy Julii Nogowczyk, uświetniły całość tego wspaniałego dnia. Na zakończenie zebrani wspominali dawne czasy przy wypiekach rodziców naszej szkoły oraz Koła Gospodyń Wiejskich, a także wyśmienitej potrawie regionalnej, tj. „Żebroczce” przygotowanej przez panie kucharki szkoły w Głębcach. Za trud przygotowań ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób, które swoje pomysły i ciężką pracę wcieliły w życie, tworząc kolejny niezapomniany epizod w dziejach 140 lat szkolnictwa w Wiśle Głębcach.

 

Łukasz CalikKalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy