Miasto Wisła - oficjalna strona

Archiwistyka rodzinna- warsztaty z Mileną Rosiak

Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Organizator imprez: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Organizator - kontakt: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Termin imprezy
od 2023-12-01 17:00 do 2023-12-01

Drodzy Państwo, ruszamy z zapisami na dwa wyjątkowe warsztaty, które przygotowaliśmy dla dorosłych uczestników i uczestniczek:

1 grudnia zapraszamy na Archiwa rodzinne i ich twórcze konteksty.


Na warsztatach przyjrzymy się przedmiotom o cechach pamiątek. Zastanowimy się nad statusem listów oraz albumów z fotografiami rodzinnymi, jednak szczególną uwagę zwrócimy na dokumenty, które są materialnym śladem jednostkowych historii. Akty narodzin, akty zawarcia małżeństwa czy księgi meldunkowe – to dokumenty szczególnego rodzaju. Potwierdzają naszą tożsamość, wspierają pamięć, a bardzo często są kluczami do opowieści, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu. Pomagają zbudować narrację i zapełnić miejsca niewiadome, przemilczane oraz zapomniane. Uczestnicy spotkania dowiedzą się tego, gdzie szukać informacji o przodkach, w jaki sposób odtworzyć historię rodzinną i jak zdobyć jej materialne potwierdzenie. Wspólnie zastanowimy się również nad tym, czy odnalezienie akt jest końcem procesu, czy może jego początkiem. Do czego mogą służyć znalezione pamiątki? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zapoznamy się z literackimi i artystycznymi kontekstami, które czerpią z archiwów rodzinnych i wykorzystują ich twórczy potencjał.
Warsztaty odbędą się w Sali Kameralnej, w godz. 17.00- 19.00
Obowiązują zapisy oraz opłata w wysokości 30zł
Prowadząca: Milena Rosiak – literaturoznawczyni, teoretyczka fotografii. Zajmuje się polską prozą współczesną, opisuje związki sztuk wizualnych i literatury. Przewodnicząca Stowarzyszenia Literackiego im. K.K. Baczyńskiego. Inicjatorka wydarzeń pisarskich, literackich i kulturalnych, w tym warsztatów chodzenio-pisarskich „Miastopisanie”. Publikowała w monografiach zbiorowych oraz w czasopismach literackich i naukowych. Współredaktorka antologii „30/30. 30 poetek i poetów. 30 lat Serii Poetyckiej SLKKB”.

2 grudnia zapraszamy na Warsztaty Herbaciane


Warsztat wprowadzi uczestników w złożony świat herbaty. Pełno w nim odmian, gatunków, rodzajów, ale i legend oraz informacji o metodach zaparzania.
Podczas spotkania opowiemy o prapoczątkach tradycji herbacianej w Chinach, o różnicach między herbatami zielonymi a herbatami oolong, wyjaśnimy dlaczego pu-erh nie powinien być nazywany herbatą czerwoną oraz czym dla Chińczyków są „nasze” herbaty czarne. W trakcie degustacji przedstawimy gatunki, które najlepiej smakują tuż po zbiorze, ale i odmiany, które – jak dobre wino – dojrzewają przez lata.

W ciągu dwóch godzin podzielimy się z Wami podstawową wiedzą herbacianą. Udział w spotkaniu uporządkuje informacje i stworzy teoretyczno-smakową przestrzeń do samodzielnych eksploracji.
Warsztaty odbędą się w Sali Kameralnej, w godz. 11.00- 13.00
Obowiązują zapisy oraz opłata w wysokości 30zł

Prowadzący: Wojciech Woźniak – herbatą interesuję się już ponad 20 lat. Kocham Tajwan, wegetariańską kuchnię i wszystkie pieski świata.
Od 2015 roku prowadzę z żoną sklep TheTea.pl, dzięki któremu dzielimy się z innymi miłośnikami camellia sinensis interesującymi, naturalnymi i ekologicznymi gatunkami herbat.

Zapisy w Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych od 21 listopada 2023 roku. Zapraszamy!

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy