Obchody jubileuszowe odbędą się dokładnie w rocznicę otwarcia schroniska tj. 9 lipca 2022 roku, a punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Impreza będzie miała charakter otwartego międzynarodowego złazu turystycznego połączonego z wspólnym biesiadowaniem.
Program:
11:00 - otwarcie mety złazu gwiaździstego
12:00 - Koncert Kapeli „Wisła”
13:00 - Rozpoczęcie uroczystości i odsłonięcie pamiątkowej tablicy
13:30 - Wspólne pamiątkowe zdjęcie uczestników
14:00 - Spotkanie Komitetu Honorowego obchodów
Budynek schroniska znajduje się poniżej szczytu Wielkiego Stożka (978 m. npm.), tuż przy grzbiecie pasma Czantorii i Stożka, stanowiącego jednocześnie granicę polsko-czeską. Wspomniane pasmo jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią polskiego Beskidu Śląskiego, a jego zakończeniem jest masyw Tułu. Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim, o którego budowie zadecydował Zarząd Oddziału PTT w Cieszynie w 1919 roku. Budowę rozpoczęto w maju 1920 r. wg projektu Stanisława Chorubskiego, który wykorzystał elementy architektoniczne zarówno miejscowe, jak i podhalańskie. Uroczyste otwarcie schroniska nastąpiło 9 lipca 1922 r.
Wielokrotnie modernizowane, doczekało się gruntownego remontu w latach 60-tych i od tego czasu jego kształt i wygląd praktycznie nie uległy zmianie. Nie zmieniły się też wspaniałe widoki roztaczające się ze schroniska w kierunku wschodnim.