Miasto Wisła - oficjalna strona

Wernisaż wystawy Piotra Jakubczaka

Miejsce imprezy: Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”
Organizator imprez: Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”
Organizator - kontakt: 690 044 214
Termin imprezy
od 2021-11-06 18:00 do 2021-11-06

W sobotę 6 listopada br o godz. 18.00 w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Jakubczaka. Wystawa potrwa do 30 listopada 2021 roku.

Piotr Jakubczak ma ugruntowane miejsce wśród współczesnych artystów malarzy polskich. Urodził się w Hrubieszowie w 1968 roku. Ukończył Liceum Plastyczne im. Bernardo Morando w Zamościu. Jego pierwszymi nauczycielami byli prof. Wiktor Zin, Bogdan Bodes i Marek Kędra. Na początku lat dziewięćdziesiątych był twórcą rekwizytów teatralnych i elementów scenografii teatralnej w teatrze STU. Ukończył Konserwację Architektury w Nysie Kłodzkiej, a później studia na ASP w Krakowie w pracowniach prof. Leszka Misika, prof. Zbigniewa Grzybowskiego oraz prof. Włodzimierza Kunza.

Na dziesięć lat wyjechał do Francji. Brał udział w wystawach w Montpellier (lata 1997-1998), gdzie zajął najpierw trzecie, a rok później drugie miejsce.  W roku 1995 roku w Nicei zdobył nagrodę „Najlepszy z Najlepszych”. Prace Piotra Jakubczaka znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.

Od 2008 roku mieszka w Beskidzie Śląskim (Jaworzynka), poświęcając się całkowicie malarstwu. Tworzy i wystawia w Polsce i za granicą. Współpracuje na stałe z Galerią Kukuczka, Grzegorzem Bachorem i Galerią STALOWA.

W 2017 roku Piotr Jakubczak stworzył serię obrazów „Polska Golgota, czyli Ołtarz Hipokryzji”, na których przedstawił wielu czołowych polityków, w tym między innymi ukrzyżowanego Jarosława Kaczyńskiego. Ma na sobie biało-czerwone slipki i hełm z polską flagą. U jego stóp stoi posłanka Krystyna Pawłowicz i zapłakany Jezus Chrystus. Autor tłumaczy, że w ten sposób wyraził "sprzeciw wobec hipokryzji polityków".

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2022
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy