Miasto Wisła - oficjalna strona

Dni Muzyki Organowej

Miejsce imprezy: Kościół Ewangelicko-Augsburski ap. Piotra i Pawła w Wiśle
Organizator imprez: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 602-177-262
Termin imprezy
od 2023-08-27 17:00 do 2023-08-27

27 sierpnia o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim odbędzie się koncert "Wiślańskie Dni Muzyki Organowej". Podczas koncertu wystąpi Henryk Botor na organach, a całość poprowadzi Grażyna Durlow.

Henryk Botor ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie z następującymi dyplomami: Wychowania Muzycznego, kompozycji w klasie prof. Marka Stachowskiego oraz organów w klasie prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy. Jest twórcą znanej na świecie Mszy "Missa Joannis Pauli Secundi" na chór i orkiestrę symfoniczną napisaną na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Utwory jego były wykonywane na różnych festiwalach "Festiwal Prawykonań" oraz "Śląskie Dni Muzyki Współczesnej" w Katowicach, "Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich" w Krakowie. Jego pieśń-hymn "Misericordias Domini" napisany na zamówienie Międzynarodowej Federacji Kongresu Puerci Cantores zdobył wielką popularność i jest śpiewany przez chóry w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Komponował muzykę do filmów dokumentalnych Jerzego Ridana, Izabeli Drobotowicz-Orkisz oraz Stefana Skrzypczaka. Pracuje na stanowisku profesora w Akademii Muzycznej w Krakowie. Wśród jego recitali znalazły się również koncerty złożone z samych improwizacji na zadane tematy. Brał również udział w nagraniach płytowych swoich kompozycji i improwizacji.

Grażyna Durlow absolwentka Wydziału Teorii Muzyki, Kompozycji i rytmiki Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki specjalnej - oligofrenopedagogiki w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku - Białej. Jest asystentem w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego oraz doktorantką Wydziału Nauk Społecznych tegoż Uniwersytetu. Wygłasza wykłady i prowadzi warsztaty dotyczące muzyki oraz rozległych możliwości jej wykorzystania w edukacji i terapii w ramach ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Niezmiernie ważną część jej dorobku stanowią działania koncertowe. Prowadzi festiwale i koncerty z udziałem najwybitniejszych artystów polskich i zagranicznych. Jest prezesem Stowarzyszenia Via Musica organizującego Międzynarodowy Festiwal Muzyki Woklanej Viva il canto w Cieszynie, z którym także współpracuje programowo.

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy