Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła edukacyjna

Adres
dzielnica: Centrum

Wisła pomaga się rozwijać. Uczyć się można w różny sposób, w wielu dziedzinach. Nic nie daje taki efektów jak nauka poprzez zabawę. W naszej miejscowości okazji do powiększania wachlarza umiejętności nie brakuje. Oferty przygotowane są zarówno dla osób indywidualnych jak i grup, do dzieci i dorosłych.

 

Oferta zimowa

Zima kojarzy się przede wszystkim z nartami. W całej Polsce organizowane są zimowiska, dzieci i młodzież ferie spędzają u podnóża Baraniej Góry. Sport ten w Wiśle ma długie tradycje. Atutem naszego miasta jest ilość łagodnych stoków, przy których znajdują się wyciągi narciarskie talerzykowe, sprzyjające nauce. Praktycznie na terenie każdego ośrodka narciarskiego działają szkółki, gdzie można skorzystać z fachowej pomocy instruktora. To bardzo ważne szczególnie na początkowym etapie nauki, fachowiec pomoże zdobyć podstawowe umiejętności i wypracować prawidłowe nawyki i zachowania. Także osoby, chcące doskonalić technikę jazdy, mogą skorzystać z wsparcia specjalisty. Poza lekcjami indywidualnymi, można zamówić lekcje w większej grupie. Osobno organizowane są także przedszkola narciarskie i półkolonie. To rozwiązanie doceniają przede wszystkim rodzice uprawiający sporty zimowe. Mając pewność, że ich pociecha jest pod fachową opieką, bezpiecznie i aktywnie spędza czas na nauce i zabawie, sami mogą oddawać się swojej pasji.

Wisła zachęca do nauki jazdy na biegówkach. Działa tu także Wiślańska Akademia Biegowa, która dwa razy w tygodniu, gdy warunki śniegowe na to pozwalają, organizuje bezpłatne szkolenie dla początkujących. Nauczyć się można podstaw stylu klasycznego. Zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło na Nowej Osadzie, wokół stawu, w sąsiedztwie trasy spacerowej nad Wisłą. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu i niezbędnych akcesoriów. Tras biegowych nie brakuje. Na biegówkach przemieszczać się można m.in. wzdłuż brzegów Wisły w centrum miasta, dolinami Białej i Czarnej Wisełki.

Coraz popularniejsze są skitury, narty łączące w sobie biegówki i narty zjazdowe. To rozwiązanie pozwala odkrywać zimowe uroki beskidzkich szlaków. Tu także można skorzystać z opieki instruktora i przy okazji przewodnika, który z takiej wyprawy uczyni satysfakcjonującą przygodę.

Nie wszyscy realizują się w aktywnościach fizycznych na powietrzu. Dla osób nastawionych na aktywności w ciepłych wnętrzach, Wiślańskie Centrum Kultury organizuje liczne warsztaty. Można się tutaj wykazać zarówno twórczo jak i aktywnie. Odbywają się warsztaty taneczne, z wykorzystaniem masy solnej, z upcyclingu, bibułkarstwa i wiele innych. W zajęciach mogą brać udział indywidualne osoby jak i, po wcześniejszym umówieniu się, grupy zorganizowane.

 

Oferta letnia

Od wiosny do jesieni Wisła jest bardzo atrakcyjnym miejsce docelowym wycieczek szkolnych oraz popularnych „zielonych szkół”. Można ten czas wykorzystać na poznanie uroków Beskidu Śląskiego, kultury i historii Śląska Cieszyńskiego, poznać bliżej miejsce, gdzie swój początek ma królowa polskich rzek – Wisła. Liczne obiekty noclegowe przygotowane są na przyjęcie grup, na zorganizowanie im zajęć dydaktycznych w sali konferencyjnej i zorganizowanie jednodniowych wycieczek po okolicy. Na odkrycie czekają wiślańskie atrakcje a także beskidzkie szlaki. Szczyty beskidzkie można zdobywać pieszo, ale także poznać uroki wiślańskich wyciągów krzesełkowych. W ten sposób niemal na szczyt można dotrzeć takich gór jak: Stożek, Soszów, Skolnity, Cieńkow. Wyjazdy powinny także integrować uczestników. Na terenie Wisły kuligi odbywają się nie tylko zimą, na saniach. Ich letnia wersja ma miejsce na wozach i bywa równie ekscytująca. Przy okazji kuligów można zamówić dla grupy biesiadę w kolibie z poczęstunkiem i góralską muzyka na żywo.

Z myślą o uczestnikach kolonii w okresie wakacyjnym co tydzień w centrum miasta odbywają się specjalne Parady Kolonistów. W lecie Wiślańskie Centrum Kultury organizuje liczne warsztaty i zabawy, zarówno w siedzibie instytucji jak i na rynku i w zlokalizowanym po sąsiedzku parku. Praktycznie większość organizowanych w mieście imprez jest bezpłatna. O ofertę kulturalną i sportową miasta można wzbogacić program wycieczki czy kolonii. Do dyspozycji grup i osób indywidualnych są przewodnicy górscy, beskidzcy. Lokalne biura podróży organizują wycieczki po beskidzkich miejscowościach. Można także poznać uroki sąsiednich miejscowości, także tych po czeskiej stronie granicy.

Na terenie miasta w okresie letnim można realizować się sportowo. Instruktorzy pomogą poznać uroki nordic walking, tenisa, jazdy konnej.

Działające na terenie miasta firmy eventowe pomogą zorganizować niezapomnianą imprezę integracyjną, wypełnioną także podnoszącymi adrenalinę atrakcjami.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy