Centrum Informacji
Turystycznej
Wisła Plac Hoffa 3, kom. 791 400 485
tel. (33) 855 34 56
Jak mówi tekst piosenki: „W czasie deszczu dzieci się nudzą…” …ale nie w Wiśle, górskiej miejscowości, w których niezależnie od pogody można aktywnie, rodzinnie, ciekawie spędzić czas wolny.
Aquaparki, baseny, sauny, groty solne, kręgielnie, sale gimnastyczne w których można zagrać np. w siatkówkę, koszykówkę, czy piłkę nożną pozwolą spędzić aktywnie czas wolny, gdy warunki atmosferyczne nie zachęcają do wyjścia na górskie szlaki turystyczne, czy korzystanie ze stoków narciarskich.
Miejsc do odkrycia, odwiedzenia jest wiele - m.in. Galeria Sportowa Trofeów Adama Małysza, Muzeum Beskidzkie z Enklawą Budownictwa Drewnianego, Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, skocznie narciarskie w Wiśle Centrum (K10, K20, K40), Łabajowie (K10, K35, K65) i Malince imienia Adama Małysza (K-120), Zameczek Myśliwski Habsburgów, czekoladowy Adam Małysz. Także muzea - narciarstwa, aptekarstwa, spadochroniarstwa nie tylko zaskoczą ale także zaciekawią zbiorami, które udało się zgromadzić. Na uwagę zasługują, zabytkowe i współczesne kościoły, chaty/galerie sztuki: U Kocyana, U Niedźwiedzia, U Dziadka, Zapiecek u Jędrysa, Villa Japonica. To miejsca, w których można zapoznać się m.in. z historią, sztuką, religią, sportem i etnografią Perły Beskidów, bo tak właśnie nazywane jest miasto, w którym swój początek ma królowa polskich rzek - Wisła.
Nie każdy lubi zwiedzać, dla fanów wydarzeń i imprez systematycznie przygotowywana jest oferta kulturalna. Koncerty, występy, wydarzenia odbywają się przede wszystkim. w zadaszonym amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, ale także na małej scenie na wiślańskim rynku. Także Biblioteka Miejska jest miejscem spotkań, ciekawych wykładów i prezentacji.
Do dyspozycji osób, które podczas pobytu w Wiśle nastawione są na transport inny niż samochodowy, są ciuchcie turystyczne, z którymi można odbyć jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po wiślańskich dolinach i atrakcjach. Pozwalają one odkrywać uroki Wisły także w niepogodę jak również w zimie. Przemieszczać się pomiędzy wiślańskimi dolinami można także komunikacją publiczną, regularnie kursują autobusy. Do dyspozycji turystów są ponadto. busy i taksówki. Co ważne, niektóre z nich dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z wózkami dziecięcymi.
Czasem i w Wiśle aura za oknem jest typowo barowa, wówczas warto postawić na aktywności w pomieszczeniach zamkniętych i przytulnych, serwujących miejscowe specjały. Karczmy regionalne, kuchnie domowe, restauracje, pizzerie, smażalnie ryb, bary, puby, cukiernie, kawiarnie - jest w czym wybierać. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W menu znajdują się potrawy nich zarówno regionalne, jak i powszechnie znane i lubiane. Warto posmakować lokalnych trunków. Jedyna w swoim rodzaju jest np. miodonka wiślańska.