Miasto Wisła - oficjalna strona

Wystawa edukacyjna w ogrodach CEE

8.01.2021

Czy ferie w lockdownie mogą być ciekawe? 

Tak. I bardzo eko udane! Wystarczy wybrać się na spacer i odwiedzić ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej. Tutaj przez cały miesiąc eksponowana będzie zewnętrzna wystawa edukacyjna dotycząca zagadnień związanych z dbałością o planetę Ziemię i odpowiednich zachowań prośrodowiskowych. 

Wystawa wskazuje nam istotne, codzienne czynności, które wykonywane w sposób ekologiczny, przyczynić się mogą do poprawy jakości życia. Wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz graficznych i jest podzielona tematycznie. Najmłodszych eko-zwiedzających z pewnością zainteresują plansze z zagadkami typu „znajdź różnicę” oraz „po nitce do celu”. Starsze dzieci z przyjemnością odnajdą  właściwą drogę w „Labiryncie Eugeniusza”, sympatycznego, zielonego stworka, który przeprowadzi ich przez tematy dotyczące oszczędności energii, wody i gospodarki odpadami. Ciekawy jest temat dotyczący eko–domu. Na planszach w tej części znajdziemy wskazówki jak w sposób przemyślany prowadzić dom, oszczędzając przy tym środowisko i zasoby naszego portfela.

Wystawie towarzyszą też plansze z hasłami ogólnymi takimi jak: „wybieraj lokalne produkty żywnościowe” czy „przed wrzuceniem do kosza, zgnieć puszkę”. Są też tematy poruszające problemy, które wydawać się nam mogą odległe z racji swojego występowania w danej szerokości geograficznej. Ich skala i zasięg, jak choćby wyspy plastiku na oceanach i zanieczyszczenia egzotycznych plaż są jednak tak ogromne i drastyczne w skutkach, że ich degradujące znaczenie dosięga również i nas.

Wystawa jest bezpłatna. Na świeżym powietrzu. Zwiedzających prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: zachowanie odległości i zakrywanie nosa i ust.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy