Miasto Wisła - oficjalna strona

Projekt "Window to the world"

26.06.2017

Na początku czerwca Wisła po raz kolejny gościła uczestników projektów międzynarodowych. Tym razem byli uczniowie z Vilkaviskio r. Graziskiu Gimnazija z Litwy, Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, realizujący projekt „Window to the world”.

Dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, młodzi ludzie spędzili w naszym mieście 6 dni, lepiej poznając siebie nawzajem, łamiąc stereotypy kulturowe, ale i języki na trudnych do wypowiedzenia słowach. Młodzież starała się poznać pracę dziennikarzy, stąd udział w warsztatach pisarskich czy w zajęciach z kamerą. Okolice Cieńkowa stały się polem do popisu dla młodych fotografów i operatorów, a korytarze gościnnego „Słonecznego Grodu” pokryły się licznymi, nieustannie ulepszanymi wersjami gazety przygotowywanej z okazji 10-lecia istnienia Funduszu. Młodzi Litwini zachwyceni byli Wisłą i tutejszymi krajobrazami, ale wjazd kolejką linową przerósł ich najśmielsze oczekiwania, co nie jest dziwne, zważywszy, że najwyższy szczyt Litwy ma zaledwie 293 m n.p.m.

Wszystko to było możliwe dzięki całkowitemu, co jest wyjątkiem w porównaniu z innymi projektami, sfinansowaniu przedsięwzięcia przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Fundusz wspiera realizację pomysłów młodych ludzi zorientowanych na odkrywanie wspólnych korzeni, budowanie przyjaznej współpracy i umacnianie więzi pomiędzy obydwoma narodami. Być może w przyszłym roku któraś z naszych szkół również otrzyma dofinansowanie? Trzymamy kciuki, bowiem międzynarodowe wymiany młodzieżowe to okno na świat dla młodych ludzi, którzy dzięki uczestnictwu w tego typu projektach mogą zobaczyć, przeżyć i doświadczyć czegoś więcej.

Aleksandra Zupok


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego